«Чисті» фірми і фіктивні угоди: на що йдуть запорізькі підприємці, аби вигравати мільйонні тендери

«Чисті» фірми і фіктивні угоди: на що йдуть запорізькі підприємці,  аби вигравати мільйонні тендери

ДП «Місцеві дороги Запорізької області» й надалі віддає бюджетні гроші фірмам-одноденкам

Продовжуємо цикл публікацій, присвячених висвітленню фактів, які можуть мати ознаки вчинення кримінальних правопорушень директором Державного підприємства «Місцеві дороги   Запорізької області» Геннадієм Тімченком та посадовими особами ДП.

У цій публікації мова піде про те, як службові особи ДП «Місцеві дороги Запорізької області»  вступили у злочинну змову з посадовими особами ТОВ «Інкомцентр-Інвест» з метою привласнити грошові кошти, виділені на поточний середній ремонт автомобільної дороги С081504 Строганівка - хлібоприймальний пункт, км 0+000 - км 3+700.

ДП «Місцеві дороги Запорізької області» є замовником робіт та розпорядником бюджетних коштів при проведенні тендеру на ремонт зазначеної дороги. Службові особи ДП на підставі проведеного тендеруUA-2019-04-19-001562-c 27 червня 2019 року уклали договір з ТОВ «Інкомцентр-Інвест», підприємством, яке перший раз бере участь у відкритих торгах, було засноване за чотири місяці до початку тендеру і в якого відсутні власні потужності та засоби (матеріально-технічна база та необхідна будівельна техніка) на проведення ремонту автомобільної дороги С081504 Строганівка - хлібоприймальний пункт, км 0+000 - км 3+700. При цьому, вартість робіт складає понад 30 млн. грн., а строк надання послуги до 27 серпня 2019 року.

Історія  ТОВ «Інкомцентр-Інвест» повністю повторює шлях ТОВ «Інтерметгруп», про яку ми розповімо згодом. Обидва підприємства були зареєстровані в один день – 3 січня 2019 року, за однією юридичною адресою: м. Запоріжжя, вул. Стартова, буд. 1-Е, статутний капітал підприємств складав всього 2 000 грн. Лише засновник, він же директор у ТОВ «Інкомцентр-Інвест» був інший – Чернова Юлія Павлівна. 

11 березня у підприємства змінилось майже все, крім назви та адреси: з’явився новий директор –  ним стала Хоменко Світлана Миколаївна, змінився єдиний засновник, ним – став Петросян Сурен Рафікович (підприємець, підконтрольний родині Фтоян із смт Устинівка, Кіровоградської області), змінився вид діяльності – з «Неспеціалізована оптова торгівля» на «Будівництво доріг і автострад». Тобто вже не вперше бізнесмени придбали «чисте» підприємство, без майна, з орендованим офісом та підставним директором, і почали діяти. 

Згідно із наданими копіями, ТОВ «Інкомцентр-Інвест» не має на балансі жодної одиниці будівельної техніки. Уся техніка належить ТОВ «Авто-строй» та ТОВ «БМФ «Еталон-буд», і надається на підставі договорів про надання послуг. 

Відповідно до умов договорів, техніка надається разом з особами, які мають право на керування даною технікою. Отже, фактичне виконання послуг здійснюється працівниками ТОВ «Авто-строй», ТОВ «БМФ «Еталон-буд» та філії «Запорізька дорожньо-експлуатаційна дільниця» Дочірнього підприємства «Запорізький Облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України».

Таким чином, ймовірно, привласнення бюджетних коштів буде здійснено шляхом внесення недостовірних даних до актів виконаних робіт, які складаються між ДП «Місцеві дороги  Запорізької області» та ТОВ «Інкомцентр-Інвест». Попередня сума збитків може складати понад 3 млн. грн.

З метою підтвердження відповідності обов’язковим кваліфікаційним критеріям для учасників торгів, посадові особи ТОВ «Інкомцентр-Інвест» пішли перевіреним, але протизаконним шляхом та надали на розгляд тендерного комітету копію договору з ознаками фіктивності.

Згідно з вимогами чинного законодавства, одним з обов’язкових кваліфікаційних критеріїв для учасників торгів зазначено наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів. Очевидно, що підприємство, засноване за чотири місяці до початку відкритих торгів, не маючи спецтехніки, не мало можливості виконати будь-які роботи з ремонту автошляхів. Це був перший тендер, в якому ТОВ «Інкомцентр-Інвест» взяло участь. Тому у складі тендерної документації посадові особи фірми надали копію договору підряду № 24/04 від 24.04.2019 року провиконання робіт з поточного ремонту дорожнього покриття на виробничій базі ТОВ «Промтехкапітал», вартістю 41 013 грн. Швидше за все, це фіктивний договір, виконаний тільки на папері.

За інформацією редакції, ТОВ «Інкомцентр-Інвест» будь-яких коштів за договором підряду № 24/04 від 24.04.2019 року не отримувало, роботи за вказаним договором не проводились. На час виконання договору, у період з 24 квітня по 6 травня поточного року у розпорядженні Товариства не було необхідної дорожньо-будівельної техніки, адже договір № 10/05-19 про надання послуг технікою з ТОВ «БМФ «Еталон-буд» укладено лише 10.05.2019 року.

До того ж, не потрібно бути фаховим експертом, щоб зрозуміти, що ремонт дорожнього покриття на виробничій базі, вартістю 41 013 грн., і поточний середній ремонт автомобільної дороги, вартістю понад 30 млн. грн., відносяться до робіт, які виконуються за різними будівельними нормами.

На нашу думку, за таких обставин договір підряду № 24/04 від 24.04.2019 року, наданий ТОВ «Інкомцентр-Інвест» у складі тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах на закупівлю послуги з поточного середнього ремонту автомобільної дороги С081504 Строганівка - хлібоприймальний пункт, км 0+000 - км 3+700, не може бути підтвердженням досвіду виконання аналогічних договорів.

Зважаючи на викладене, вважаємо, що члени тендерного комітету повинні були відхилити тендерну пропозицію ТОВ «Інкомцентр-Інвест» на підставі п. 1, ст. 30 Закону України «Про публічні закупівлі» – у зв’язку з невідповідністю учасника кваліфікаційним критеріям, установленим статтею 16 цього Закону.

Звертаємось до управління Східного офісу Держаудитслужби у Запорізькій області з вимогою про проведення позапланової перевірки діяльності ДП «Місцеві дороги Запорізької області» щодо наявності ознак порушення законодавства у сфері публічних закупівель за участю ТОВ «Інкомцентр-Інвест».

Просимо правоохоронні органи розглянути дану публікацію як повідомлення про вчинення посадовими особами ТОВ «Інкомцентр-Інвест» кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 358 Кримінального кодексу України «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів» в порядку ст. 214 КК України.

Члени тендерного комітету ДП «Місцеві дороги Запорізької області» під час розгляду тендерної пропозиції ТОВ «Інкомцентр-Інвест» встановили, що учасник відкритих торгів не відповідає кваліфікаційним критеріям, установленим статтею 16 Закону України «Про публічні закупівлі», але, ймовірно, під тиском з боку безпосереднього керівника Геннадія Тімченка визнали ТОВ «Інкомцентр-Інвест» переможцем відкритих торгів.

Отже, просимо правоохоронні органи розглянути дану публікацію також як повідомлення про вчинення посадовими особами ДП «Місцеві дороги Запорізької області» кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 364 Кримінального кодексу України «Зловживання владою або службовим становищем» та статтею 366 Кримінального кодексу України «Службове підроблення» в порядку ст. 214 КК України.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі