ДБР на службі олігархату?

ДБР на службі олігархату?

Сьогодні ми розповімо, про те, як Дмитро Фірташ використовує новий правоохоронний орган, створений для боротьби зі злочинами високопосадовців для повернення власних грошей.

Так, Державним бюро розслідувань у м. Мелітополі розпочато кримінальне провадження за фактом винесення суддею завідомо неправосудної ухвали про зняття арешту із рахунків ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат». Досудове розслідування кримінального провадження № 62019080000000589 від 19.12.2019, здійснюється за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 375 КК України.

За матеріалами слідства встановлено, що 12 грудня 2019 року слідчим суддею Жовтневого районного суду міста Запоріжжя Скользнєвою Н.Г., було задоволено клопотання публічного акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго» про скасування арешту на грошові кошти, які зберігаються на рахунках ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат». З метою виконання державним виконавцем Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України наказів про примусове стягнення заборгованості на користь ПАТ «Запоріжжяобленерго», за рішеннями Господарського суду Запорізької області, за яким відкрито зведене виконавче провадження та отримання грошових коштів й погашення наявної заборгованості було знято арешт із двох рахунків, відкритих ЗТМК в АТ «Банк Альянс», на яких зберігались грошові кошти у сумі 177 747 776 грн.

Ці гроші були арештовані на рахунках ЗТМК у якості застосування заходу забезпечення кримінального провадження № 22018080000000044 від 01.06.2018 за статтею 111 КК України (державна зрада), щодо наявності у діях керівників, у тому числі, ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», ознак проведення підривної діяльності на шкоду економічної безпеки держави.

В судовому засіданні прокурори Бичков В.О. та Нестеренко С.О. заявили, що на даний час грошові кошти як засіб забезпечення у кримінальному провадженні для досудового розслідування не мають значення, здійснено ряд процесуальних дій, за результатами яких на теперішній час відсутня потреба в арешті вказаних грошових коштів.

Але, за версією адвокатського об`єднання «Призма», яке представляє ЗТМК,  прокурори прокуратури Запорізької області Бичков В.О. та Нестеренко С.О., перебуваючи у злочинній змові з посадовими особами ПАТ «Запоріжжяобленерго» діяли в інтересах останнього. До своїх злочинних намірів залучили слідчого суддю Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Скользнєву Н.Г., з метою реалізації умислу на зловживання наданими їм службовими повноваженнями на користь ПАТ «Запоріжжяобленерго».

Тобто, прокурори та суддя винні у тому, що сприяли державним виконавцям Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України у  примусовому стягненні з ЗТМК заборгованості на користь ПАТ «Запоріжжяобленерго», чим виконали рішення Господарського суду Запорізької області.

Нагадаємо, з 2014 року ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» нарощує заборгованість за використану електроенергію. На даний час заборгованість ЗТМК перед ПАТ «Запоріжжяобленерго», Державного агентства резерву та Держави складає 796 586 081 грн. Попри законності вимог ПАТ «Запоріжжяобленерго» зі стягнення з ТОВ «ЗТМК» заборгованості за спожиту електроенергію, підприємство судові рішення належним чином не виконує, борг не погашає.

Вказана заборгованість призвела до масового звільнення кваліфікуючого персоналу ПАТ «Запоріжжяобленерго», створення умов виведення із ладу потужностей товариства, зриву виробничого та ремонтно-відновлювальних процесів, вимушених відключень районів міста та області на тривалий час у зимовий період року, що призвело до загострення соціально-політичного положення в регіоні тощо.

Після того, як у судовому порядку для погашення заборгованості вдалося повернути частину грошових коштів державі в особі Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, олігархом, для розв'язання власних проблем  було залучено працівників Державного бюро розслідувань. Винними у цій справі намагаються зробити двох прокурорів і суддю.

12 березня слідчий суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Фомін В.А. задовольнив клопотання слідчого Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі, про тимчасовий доступ до речей і документів, які зберігаються в Офісі Генерального прокурора України.

Тепер вже колишні підлеглі Ірини Венедиктової прийдуть до неї в офіс з обшуком, за матеріалами кримінального провадження, погодженими нею ж.

Якщо Вам відомі:

  • 1. факти порушення законів України посадовими особами;
  • 2. факти про корупційні схеми у державних органах, комунальних підприємствах та органів місцевого самоврядування;
  • 3. зловживання службовим становищем посадових осіб.

Звертайтесь до ГО "Справжні дії":

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі