Децентралізація, ліквідація РДА, податки та реєстри: кандидати в Раду від «Слуги народу» розповіли про свої плани

Децентралізація, ліквідація РДА, податки та реєстри: кандидати в Раду від «Слуги народу» розповіли про свої плани

Довести до ладу децентралізацію, ліквідувати РДА, впорядкувати податкову систему, добудувати запорізькі мости – плани у майбутніх народних обранців досить об'ємні.

Сьогодні, 11 липня, у Запоріжжі з робочим візитом побували представники партії «Слуга народу» – експерти, кандидати в народні депутати України, які обираються до Верховної Ради за партійним списком, про це повідомляє кореспондент "Фактів Запоріжжя" з місця подій. Під час брифінгу вони трохи відкрили завісу й розповіли про план дій після, згідно з рейтингами, неминучого приходу до влади. На чому сконцентрують увагу першочергово, далі у матеріалі. 

Попри те, що вони позиціонують себе, як люди далекі від політики, кандидати впевнені, що зможуть впоратися із таким завданням, як керування державою й покращити рівень життя українців.

Геть губернаторів - настає час префектури

Одним із пріоритетних завдань кандидати вважають доведення тривалої децентралізаційної реформи до її логічного завершення.

«З приводу децентралізації хочу сказати, я майже два роки працював головою районної державної адміністрації в Одеській області. Головний висновок, який я зробив за підсумками роботи у РДА – необхідно ліквідувати райдержадміністрації, адже вони повністю дублюють функції органів місцевого самоврядування», – непохитно зазначив кандидат у народні депутати, експерт зі стратегічних та кризових комунікацій Дмитро Наталуха. 

За словами пана Дмитра, РДА після їхньої ліквідації замінять на префектуру. Крім того він додав, що скоріш за все губернаторів в Україні також не стане. Інститут останніх теж буде скасований разом із обласними державними адміністраціями.  

«Децентралізацію треба закінчувати цілком логічними кроками, які, в принципі, прописані – це ліквідація районної ланки адміністрацій, запровадження інституту префектів, а потім потрібно дійти й до ліквідації обласної ланки. Це той патерналізм, який залишився у нас ще з радянських часів. Все через те, що ми звикли, що є великий начальник, що є держава, яка нам завжди винна, і за фактом, у нас просто немає ніяких навичок самоврядування. Це треба змінювати докорінно», – зазначив Наталуха. 

В цілому, за словами представника президентської партії, реформа повинна змінити саму систему управління. 

«Не буде більше ніяких великих начальників, будуть люди, які живуть на власній території і самі відповідають за стан цієї території», – резюмував експерт. 

Мости через Дніпро, котрі стали славнозвісним «символом корупції» обіцяють добудувати

Багатостраждальні запорізькі мости будують протягом останніх 15 років, з 2004 року. Однак наразі немає ніяких зрушень. 

«Ми прекрасно розуміємо, що це проект державного значення. У нас вже є кілька варіантів, як можна привнести сюди іноземні інвестиції, іноземних інвесторів під мінімальний відсоток. Мости у Запоріжжі будуть! Ми зробимо все, щоб це відбулося максимально швидко", - запевнила експерт з реформи судової системи Ірина Венедиктова. 

Проект планується зробити показовим – на його прикладі хочуть не тільки продемонструвати швидкість отримання необхідного результату, але і бажання захищати іноземні інвестиції в українських активах. «Мости в Запоріжжі будуть, і будуть дуже швидко!», – резюмувала Венедиктова.

Замість 350 реєстрів – один, але всеосяжний

Як розповів експерт з питань цифрової та інноваційної економіки Єгор Чернєв, планується привести до ладу систему реєстрів, існуючу в Україні. 

Однак, проблема криється в тому, пояснив він, що з 2001 року в Україні не проводився перепис населення, бо це довгий та витратний захід. Тому зараз розуміння справжньої кількості українців в країні можливо лише на орієнтовному рівні. 

Щоб з'ясувати це питання, Чернєв пропонує у рамках проекту «Держава в смартфоні» створити Єдиний державний реєстр громадян України, в якому буде міститися вся інформація про кожного українця. Крім того, ЕДРГ дозволить замінити громіздку систему з більш ніж 350 реєстрів, яка існує зараз в країні, на більш оптимізовану і практичну. Наприклад, у кожного міністерства є власний реєстр, у якому міститься певна інформація про громадянина.Зведення усіх реєстрів в один дозволить знищити явище, коли громадянин повинен бігати с установи до установи, з міністерства до міністерства, надаючи держслужбовцям паперові документи за наявності в них електронної системі обігу бумаг.

«Еволюція» у податках 

Планується упорядкувати й податкову систему держави, але, як попередив експерт з питань оподаткування Данило Гетьманцев, так званої «податкової революції» не буде.

«Є кілька напрямків, у яких ми будемо розвивати податкову систему. Ніхто зараз не має таких рішень, які б відразу ж змінили ситуацію. Це системний шлях розвитку», – вказав він.

Передбачається, що податкову систему чекає діджиталізація, мінімізація умов виникнення тіньової економіки, удосконалення процедур адміністрування податків, реформа відповідальності за податкові злочини, розформування податкової міліції та вилучення повноважень перевірки економіки з компетенції Служби безпеки та Міністерства внутрішніх справ України. Загалом,  до податкової систему планується внести низку важливих доопрацювань, які дозволять вивести її на новий, європейський рівень.  

Золота жила туризму

“Україна сидить на золотій жилі, проте сама цього не розуміє. Ця золота жила – туризм, який може приносити нечувані доходи як територіальним громадам, так і Україні в цілому. Необхідно для держави створити єдиний електронний реєстр туристичних об'єктів державного значення. З його допомогою уряд зрозуміє, які туристичні об'єкти, у яких містах і областях потребують підтримки”,- зазначає Дмитро Наталуха.  

Згодом ці об'єкти, котрі, як правило, ще й залучають інвесторів, почнуть приносити локальним територіям великі доходи, а через них – і бюджету України. “До речі, у Запоріжжі таких об'єктів, маяків для туристів, теж чимало. У вас в Запоріжжі є такий об'єкт – садиба Попова, розвалений і забутий, але він має величезний потенціал. І таких об'єктів по всій країні – безліч», – підкреслив Наталуха.

Цілі, які ставлять перед собою кандидати від «Слуги народу», цілком гідні. Проте чи вистачить їм сил і можливостей реалізувати їх - покаже тільки час та вибори у Верховну Раду. 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі