Депутат Вільнянської райради при декларуванні майна порушив закон про корупцію

Депутат Вільнянської райради при декларуванні майна порушив закон про корупцію

Депутати місцевих рад на Запоріжжі продовжують порушувати вимоги Закону України «Про запобігання корупції». Так, порушення виявлені у декларації депутата Вільнянської районної ради Запорізької області Віктора Лещенка.

Він під час подання до НАЗК декларації за 2018 рік у розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» зазначив отримання доходу від відчуження рухомого майна у сумі 59 840 грн., отриманого від громадянина Болдирєва Олександра Борисовича.

Вказаним транспортним засобом є зернозбиральний комбайн Claas Lexion 460, 2000 року випуску/ Вартість подібного ТЗ, за інформацією сайту Auto.ria.com, становить $40 000-70 000, тобто 1-1,6млн. грн., що майже в 20-30 разів дорожче, ніж зазначено у декларації Віктора Лещенка.

Різниця між задекларованим і отриманим доходом складає понад 1 млн. грн. Зазначене правопорушення  підпадає під дію статті 366-1 Кримінального Кодексу – декларування недостовірної інформації.

Відповідно до статті 366-1 Закону, подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації -

караються штрафом від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Відповідальність за цією статтею за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації стосовно майна або іншого об’єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Станом на 31.12.2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб складав 1921 грн., 250 мінімумів, відповідно, - 480 250 грн.

Також у 2018 році Віктор Лещенко не повідомив НАЗК у встановлений законом термін про суттєві зміни у майновому стані, а саме про придбання 7 серпня 2018 року земельної ділянки площею 55 977 м2, вартістю 188 256 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня 2018 року. Таким чином, депутат Вільнянської райради своїми діями порушив ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», чим скоїв правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Перевірити зазначені відомості можна шляхом отримання інформації з ГУ Держспоживслужби в Запорізькій області, територіального органу Держгеокадастру України, а також співставлення з даними, розміщеними на сайті НАЗК.

 Джерело: Important

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.


Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі