Депутат міськради порушив закон: придбав квартиру за 600 тисяч й не сповістив про це НАЗК

Депутат міськради порушив закон: придбав квартиру за 600 тисяч й не сповістив про це НАЗК

Балашов Сергій Михайлович - депутат міськради від партії «Укроп», головний інженер «Запорізького феросплавного заводу» оприлюднив декларацію за 2018 рік. Опрацьовуючи е-звіт ми виявили дещо важливе. 

Згідно з щорічною декларацією, у 2018 році Балашови придбали чергову квартиру. Покупка майна була здійснена ще у травні минулого року та депутат про це перед НАЗК не звітував. Окрім цього Балашови заробили майже мільйон і отримали чималі дивіденди. Про все це більш детальніше, далі.

Прописаний пан Балашов у Запоріжжі. З членів сім'ї вказує дружину - Балашову Олену та доньку Гольбу Олену.

Нерухомість. Декларує три квартири у місті Запоріжжі.

Одна - на 76,81 квадрата, куплена у 2001 році за 32 620 грн. Перебуває у власності депутата, він має 50% майна, дружина і донька по 25%.

Друга квартира трохи менша за площею - 51,94 м2, придбана за 14 701 грн. Та от нерухомістю володіє дружина народного обранця і якась Нікітіна Валентина. Права на квартиру ріні: 50 / 50%.

А ось тут, увага, третю квартиру на 75,46 квадратні метри сім'я придбала у травні минулого року аж за 680 000 грн. нерухомість депутат також записав на дружину. Та про купівлі вартісного майна не звітував перед НАЗК, не подав декларацію про суттєві зміни.

Відповідно до частини другої статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це НАЗК.

Згідно із Законом України «Про державний бюджет на 2018 рік» прожитковий мінімум на 1 січня 2018 року для працездатних осіб становить 1762 гривень, тобто суб’єкт декларування у 2018 році повідомляє НАЗК у разі, якщо сума доходу або придбаного майна перевищує 88 100 грн.

У нашому випадку, квартира коштувала непорядок більше - 680 000 грн. Що є порушенням ч.2 ст. 52 ЗУ «Про запобігання корупції». За такі дії передбачене покарання. Окрім цього є у Балашових і земельний пай у Володимирівську Запорізького району, площею 470 м2, придбаний у 1995 році. Володарем землі є депутат.

З автівками у Балашових також усе гаразд: пересуваються на двох іномарках: чоловік на TOYOTA CAMRY 2013 року випуску за 373 231 грн., а супутниця, пані Олена їздить містом на CITROEN C1SX 2013 року випуску за 200 000 грн.З доходів вказують зарплатню та кругленькі суми дивідендів.

За минулий рік Сергій Балашов отримав зарплатню у розмірі 448 241 грн. Поділити цю суму на 12, виходить - 37 353 грн в місяць. Дружина заробила трохи менше - 368 832 грн. (30 тисяч в місяць). Де працює дружина не вказано, відомо що вона очолює міжнародний благодійний фонд «Інше життя».


Тобто разом вони заробили майже мільйон - 817 073 грн. У минулому році сума була трохи меншою - 751 тис. грн.

Окрім цього отримали ще й пристойні дивіденди на суму: 45 760 грн. Гроші Балашови зберігають у ПриватБанку: дружина має на рахунку 188 807 грн, а чоловік - 198 045 грн.

Нагадаємо, "Факти Запоріжжя" продовжують опрацьовувати декларації місцевих чиновників та депутатів. За цей час ми виявили ряд "цікавинок". 

Деякі можновладці, згідно зі звітами перед НАЗК, бідні, наче церковні миші, працюють на мізерну зарплатню, а інші мають шалені статки: люксові автівки, годинники, квартири, будинки, паї, яхти і тд. Часто трапляється, що народні обранці забувають задекларувати деяке майно. З ким не буває - подумаєте ви, не в нашому випадку - скажемо ми. Згідно з законом  кожний депутат, якого обирає народ, чи чиновник має чесно звітувати про свої статки. Для цього декларації і запровадили.

У разі, якщо обранець ухиляється від оподаткування майна, чи робить це в не зазначений законом строк,- він ризикує отримати штраф, втратити посаду або "загриміти" за ґрати. Історія України знає вже багато таких випадків. 

Актуально: 

Поки запоріжці ледве зводять кінці з кінцями, черговий депутат декларує багатомільйонні статки

Акції Запоріжсталі, будинки, автівки та човен: очільник міста Володимир Буряк задекларував свої статки 

Житло, гроші, Porshe Cayenne: Запорізький чиновник звітував про свої статки

Квартира, готівка і скромна зарплатня: депутат міськради Михайло Прасол оприлюднив декларацію 

Мільйони, коштовності, люксові автівки: депутат міськради оприлюднив безкінечно довгу е-декларацію


Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі