Депутати Ботіївської сільради на Запоріжжі вперше за півроку зібралися на сесію: посварилися і розійшлися

Депутати Ботіївської сільради на Запоріжжі вперше за півроку зібралися на сесію: посварилися і розійшлися

Через конфлікт між частиною депутатів та відстороненим головою ОТГ можуть «згоріти» понад 8 млн гривень, виділених на потреби громади

У середу, 28 серпня, мала відбутися сесія Ботіївської сільської ради Приазовського району Запорізької області. До цього понад півроку, з січня 2019 року, сесії не проводилися, хоча відповідно до ЗУ «Про місцеве самоврядування», сесії скликаються в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності – не рідше одного разу на місяць.

За ініціативи депутатів, в.о. голови ОТГ Ганна Орешкова скликала сесію, на яку зібралися 12 з 14-ти депутатів сільради. Проте засідання скінчилося, так і не розпочавшись, через конфлікт  частини депутатів та відстороненого від посади голови ОТГ Миколи Чубуклієва.

У порядок денний було включено ряд важливих для громади питань, зокрема про зміни до бюджету громади, розподіл  державної субвенції, освоєння інвестиційних коштів, виділених ОТГ компанією ДТЕК в рамках Меморандуму про співпрацю, виділення додаткових коштів місцевій школі й земельних ділянок учасникам АТО та іншим мешканцям Ботіївської ОТГ.   

Сесію розпочав Микола Чубуклієв, щодо поновлення якого на посаді тривають судові процеси. Це викликало обурення ряду депутатів, які заявили, що Микола Семенович на сьогодні, згідно із даними єдиного реєстру юридичних та фізичних осіб, не є керівником та підписантом Ботіївської сільської ради. Відповідно, депутати наполягали на тому, що  засідання повинна проводити в.о. голови Ганна Орешкова, в іншому випадку більшість з них відмовилася голосувати, посилаючись на порушення регламенту. Натомість, Ганна Михайлівна відмовилася проводити засідання, зауваживши, що «є голова ради», хоче і рішення про скликання сесії і проекти рішень підготовлені за її підписом.

Микола Чубуклієв наполягав на тому, що має право проводити сесію, оскільки адміністративний суд поновив його на посаді. В свою чергу, депутат Володимир Харченко зауважив, що рішення суду вступає в дію лише після розгляду апеляційної скарги, який відбудеться лише у вересні. У відповідь прибічники відстороненого голови заявили, що сам Володимир Харченко та четверо його колег взагалі позбавлені права голосу на «сходці».  

Зрештою, після півгодини скандалів, з’ясування стосунків та обопільних обвинувачень у нехтуванні інтересами громади, сесію було закрито.

«Факти Запоріжжя» звернулися за коментарями до учасників конфлікту. В коментарях нашому кореспонденту Микола Чубуклієв повідомив, що вважає своє відсторонення від посади незаконним, а у зриві сесії звинуватив депутатів.

Натомість, Володимир Харченко, озвучивши позицію групи депутатів-опозиціонерів, повідомив, що вони вимагають від керівництва ради дотримання букви закону і діяти за регламентом. А скандал на сесії вважають провокацією та наслідком того, що Микола Чубуклієв і його прибічники ставлять свої амбіції вище інтересів громади.

У підсумку, оскільки питання на сесії так і не були розглянуті, громада залишається без коштів на реалізацію інфраструктурних об’єктів, місцеві жителі без доріг, освітяни у переддень початку навчального року без фінансової допомоги, а понад двадцять АТОвців без своєї землі.

Раніше повідомлялося, що НАЗК звернулося до суду через численні порушення антикорупційного законодавства Миколою Чубуклієвим.  

18 вересня відбулася позачергова сесія Ботіївської сільської ради, під час якої рішенням ради достроково були припинені повноваження голови Ботіївської ОТГ Миколи Чубуклієва. Згодом посадовець оскаржив це рішення у суді. Наразі депутати подали апеляцію.

Видання «Факти Запоріжжя» продовжує стежити за ситуацією у Ботіївській ОТГ.

Стежте за новинами.  

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі