Депутати б’ють тривогу: останні пленарні сесії Вільнянської райради були незаконними?

Депутати б’ють тривогу: останні пленарні сесії Вільнянської райради були незаконними?

Останнім часом Вільнянський район дуже жвавий на події. Цього разу фокус уваги направлений на місцеву райраду. До редакції «Факти Запоріжжя» звернувся заступник голови постійної комісії з питань законності депутат Олександр Зайцев. Він повідомив,  що його стурбованість викликав дзвінок з апарату райради.

Зокрема, 6.09.2019 року йому зателефонували представники Вільнянської райради та попрохали приїхати, аби підписати низку документів. Зайцев, який у той же день з’явився у райраді. Здивування не мало меж, оскільки йому вручили  протоколи спільних засідань усіх постійних депутатських комісій щодо сесій районної ради від 19.03.2019, 28.05.2019 та 19.07.2019.

Здавалося б, у міста досить проблем, які депутатам вдається вирішувати, але наразі розв'язання проблем, здійснене під час низки пленарних сесій районної ради, знаходиться під загрозою скасування – через, як виявилося, свою можливу незаконність.

Згідно із законодавством (ЗУ «Про місцеве самоврядування»), проведення пленарних засідань сесій районної ради забороняється без наявності низки дозвільних документів.

Та сам Зайцев, який, до речі, є заступником однієї  з постійних комісій при райраді, не був ознайомлений з результатами розгляду питань, що розглядались на комісії:

«Я розумію, що на цих засіданнях розглядалось багато питань і суто фізично, коли проминуло багато часу неможливо пам’ятати досконально, що саме розглядалось, які додаткові матеріали було залучено до розглянутих питань», - ділиться пан Зайцев.

Більше того, він навіть не впевнений, що у запропонованих йому до підписання протоколах наявні саме ті питання, які ставилися на розгляд комісій.

Та насправді справа навіть не в тому, що Зайцев на очі не бачив раніше цих протоколів. За наявності таких документів без підпису можна припустити – сесії районної ради проводилися без попереднього обговорення комісіями, оскільки згідно з вимогами ст.47 закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» протоколи спільних засідань постійних комісій повинні бути підписані перед сесіями ради, а не через кілька місяців після неї.

 А з цього, у свою чергу, випливає, що за відсутності протоколів комісій усі рішення сесій райради від 22.03.2019, 28.05.2019 та 19.07.2019 р. можуть бути оголошені такими, що суперечать Конституції та законам України. Це загрожує громаді вельми серйозними наслідками, зокрема, це фактично визнає недійсним рішення з розподілу бюджету, виділення фінансування тощо.

Окремо Зайцев зазначив, що голова Вільнянської районної ради Андрій Салякін не мав права проводити сесії райради у зв’язку з відсутністю відповідної документації, а згідно ст.76 закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» саме пану Салякіну доведеться нести персональну відповідальність у разі визнання протиправними усіх рішень, які було прийнято протягом вказаних сесій.

Наразі Зайцев звернувся до пана Салякіна із проханням надати копії протоколів спільних засідань усіх постійних комісій Вільнянської районної ради сьомого скликання від 28.05.2019 та 19.03.2019 року з копіями реєстраційних листів депутатів та копії стенограм (ред., - друкованому та аудіо вигляді) відповідних засідань Вільнянської районної ради.

17.09.2019 заявник отримав відповідь, проте  впродовж 4 дні на одному з екземплярів протоколів комісій з’явився підпис депутата Дьомушкіна Р.В., якого раніше не було, а саме на протоколі за 28.05.2019.

Більш того, реєстраційні листи депутатів наявні лише у одному протоколі, в інших  за 22.03.2019 та 19.07.2019 районна рада навіть їх не надала.

Однак, «чим далі в ліс – тим більше дров». Реєстрація депутатів на комісію здійснюється перед засіданням комісії.

Але у самому протоколі зазначена присутність депутатів за прізвищами. Дивно, чому в протоколі в присутніх вказані депутати Гурова Н.А. та Пономарьов, А.С. Халепін К.В, але в реєстраційному листі їх підписів немає? Зазначимо, що членами депутатських комісій є 33 депутати – з цього виходить наступне, спільне засідання комісій вважається таким, що відбулося за наявністю 17 депутатів. А із листа реєстрації депутатів ми бачимо, що зареєструвалися лише - 16.

Зважаючи на вищевикладену інформацію, просимо правоохоронні органи розглянути дану публікацію як повідомлення про вчинення кримінального правопорушення в порядку ст. 214 КК України. (зважаючи на ймовірну фальсифікацію документів та наявні суперечності).

 

 

 

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі