Депутати міськради Запоріжжя побачили ознаки корупції у тендері від "ЕЛУАШ"

Депутати міськради Запоріжжя побачили ознаки корупції у тендері від 'ЕЛУАШ'

Вимоги тендеру, на думку народних обранців, мають яскраво виражені дискримінаційні ознаки та свідчать про можливу наявність корупційної схеми

На 43-й сесії Запорізької міської ради депутати побачили можливу корупційну схему у тендері від комунального підприємства "ЕЛУАШ", який стосується завдання на детальне інженерно-технічне обстеження з оцінкою технічного стану та експлуатаційної придатності двох гаражів підприємства загальною вартістю у 252 тисячі гривень.

Невдоволення депутатів, як повідомляє 061, викликали кваліфікаційні вимоги до виконавця тендеру – так, згідно із ними потенційний підрядник повинен мати кваліфікацію на рівні "кандидат архітектури" або "доктор архітектури". Справа у тому, що такі вимоги не передбачені законодавством та, на думку низки депутатів, є дискримінайціними, і зроблено це не просто так.

"Бюджет Запоріжжя є дефіцитним. Система "Prozorro" потрібна була для ефективного використання бюджетних коштів. Я показував цей тендер деяким проектним організаціям не тільки із Запоріжжя і вони зазначали, що це завдання можна зробити за 50 тисяч гривень, але вони не можуть, тому що кандидатів наук в архітектурі не так вже й багато, а докторів наук у нашому місті взагалі немає. Це робиться для того, щоб дискваліфікувати проектні організації через невідповідність вимог. За аналогією відбувається і з наглядом за будівництвом на площі Запорізькій на 1 мільйон 180 тисяч гривень. Проектанти стверджують, що можна виконати цей обсяг до 500 тисяч гривень, але причина та ж – людей з сертифікатами технічного нагляду по будівництву цього виду доріг не дуже багато. Таким чином створюються штучні умови для того, щоб витратити з бюджету велику суму!", – обурився один з депутатів.

У коментарях депутати вказали, що аналогічна проблема існує і з іншими тендарами структурних підприємств міськради на проектування.

А от тендер від "ЕЛУАШ" після депутатського обурення був оперативно відредагований – згадки щодо кандидатів та докторів архітектури з нього зникли.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі