Державне підприємство у Запоріжжі готують до продажу «з молотка»?

Державне підприємство у Запоріжжі готують до продажу «з молотка»?

У перших числах лютого керівництвом Державного агентства резерву України прийнято рішення щодо призначення Марголіна Олега Олеговича виконувачем обов’язки Державного об’єднання «Комбінат «Зірка».

ДО «Комбінат «Зірка» - це стратегічне підприємство, яке входить до складу системи Державного агентства резерву України.

Основним видом діяльності комбінату є приймання нафтопродуктів із залізничних цистерн, танкерів, зберігання їх в резервуарному парку і відвантаження нафтопродуктів в автоцистерни, вагоно-цистерни або танкери.

ДО «Комбінат «Зірка» - це найбільше сховище нафтопродуктів у Запорізькій області, резервуарна місткість підприємства у Запоріжжі – 104 тис.м3, є також структурний підрозділ у  Бердянську з місткістю резервуарів – 169 тис.м3.

Ці сховища комбінат надає приватним нафтотрейдерським компаніям для зберігання палива на оплатній основі, а дохід від цієї діяльності повинен наповнювати державний бюджет країни.

За інформацією інтернет-видань, на підприємстві реалізуються схеми, до яких залучаються фірми-посередники між клієнтами і комбінатом, в результаті чого, прибутковість комбінату знижується, а вартість послуг для кінцевого споживача залишається незмінною. Вся різниця осідає на рахунках «прокладок», одна з найефективніших схем - оплата за послуги по зберіганню нафтопродуктів.

Для уявлення навантаження на підприємство зазначимо, що тільки за перше півріччя 2019 року держпідприємство «Комбінат «Зірка» в Запоріжжі прийняло понад 17 000 тонн дизельного палива з Туркменістану. Такі підрахунки OilPoint зробив на підставі даних Держслужби морського та річкового транспорту України, яка видає одноразові тимчасові дозволи на захід до річкових портів України «суднам під прапорами держав, з якими не укладено міжнародних договорів про судноплавство на внутрішніх водних шляхах».

В цілому за шість місяців 2019 року Морська адміністрація видала чотири дозволи на заходження танкерів під російським прапором. Так, 22 квітня дозвіл на швартування біля причалу ДО «Комбінат «Зірка» отримало судно Volgoneft-268, яке доставило 4200 тонн дизельного палива з порту Туркменбаши.

25 і 26 травня адміністрація дозволила пришвартуватися в Запоріжжі танкеру Naviger-1 з більш ніж 4467 тоннами дизпалива і Volgoneft-268, який транспортував 4200 тонн дизпалива. А 27 червня судно Volgoneft-268 знову отримало дозвіл на швартування біля причалу держпідприємства для розвантаження понад 4295 дизпалива.

Для порівняння: за аналогічний період 2018 року дозволу на заходження на внутрішні водні шляхи України отримало дев'ять суден під російським прапором, які доставили 32,6 тонни нафтопродуктів. На відміну від першого півріччя 2019 ДО «Комбінат «Зірка» приймав судна не тільки з Туркменбаші (близько 16200 тонн), але і з російського порту Таганрог (близько 16500 тонн).

За нашою інформацією, «паливну» частину система Держрезерву, в яку входить 5 нафтобаз, розташованих в різних регіонах України готують до «дешевої» приватизації. Під приватизацію потрапляють комбінат «Астра» розташований у Чернігівській області, в Житомирській - комбінат «Рекорд», в Хмельницькій - комбінат «Естафета», в Харківській - комбінат «Планета» і в Запорізькій області комбінати «Зірка» і «Бердянськ».

Завдання нового керівника ДО «Комбінат «Зірка» Олега Марголіна підписувати «правильні» документи, що може призвести до "передпродажної" вартості та за безцінь віддати в правильні руки стратегічне підприємство.

Зазначимо, що за даними єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування Олег Марголін перед призначенням на посаду не подав декларацію, чим скоїв адміністративне правопорушення пов’язане з корупцією.

За даними сервісу Opendatabot, директором ДО «Комбінат «Зірка» значиться Швецов Антон Олександрович.

Якщо Вам відомі:

  • 1. факти порушення законів України посадовими особами;
  • 2. факти про корупційні схеми у державних органах, комунальних підприємствах та органів місцевого самоврядування;
  • 3. зловживання службовим становищем посадових осіб.

Звертайтесь до ГО "Справжні дії":

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі