Дихайте глибше: у запорізькому повітрі знайшли фенол, сірковуглець та діоксид азоту

Дихайте глибше: у запорізькому повітрі знайшли фенол, сірковуглець та діоксид азоту

Перераховані хімічні речовини є дуже небезпечними для дихальної системи людини.

У Запоріжжі майже час купувати та одягати на вулицях респіратори – рівень сірководню, фенолу. сірковуглецю та діоксиду азоту в повітрі міста перевищений у рази, інформує лабораторний центр міністерства охорони здоров'я у Запорізькій області.

Так, внаслідок перевірки фахівцями ЛЦ якості повітря у житлових кварталах Шевченківського та Заводського районів Запоріжжя виявлено значне перевищення допустимих рівнів промислових викидів, насамперед, фенолу та сірковуглецю.

Що це означає?

Фенол: промисловий забруднювач повітря, який є вкрай токсичний не тільки для людей, але й для тварин. Викликає порушення діяльності нервової і серцево-судинної системи, подразнююче діє на шкіру, слизові оболонки дихальних шляхів і очей. Рівень фенолу у повітрі Запоріжжя перевищений у два рази.

Сірковуглець: отруйний газ. При отруєнні сірковуглецем виникають головний біль, запаморочення, судома, втрата свідомості, може бути смертельно для людей із захворюваннями дихальної систему. Рівень сірковуглецю у повітрі Запоріжжя перевищений у 1,8 раза.

Сірководень: токсичний газ. Навіть у незначних концентраціях подразнює дихальні шляхи і очі. Вибухонебезпечний. Рівень сірководню у повітрі Запоріжжя перевищений у 1,2 раза.

Діоксид азоту: отруйний газ. При вдиханні, може знизити функцію легенів і збільшити ризик виникнення респіраторних захворювань. У великих концентраціях смертельний. Рівень діоксиду азоту в повітрі Запоріжжя перевищений у 1,4 раза.

Нагадаємо, у Запоріжжі пройшли екологічні переговори. На зустрічі з еко-активістами та представниками місцевої  влади новообрані народні депутати Верховної Ради пообіцяли реформувати природоохоронне законодавство. Першочергові законодавчі ініціативи – підвищення екоподатку для забруднювачів, прискорення імплементації стандартів ЄС та запровадження комплексного моніторингу довкілля з повноваженнями на місцях.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі