Дороги розбиті, обіцянки не виконані: як ДТЕК та екс-губернатор області знехтували інтересами мешканців Ботієвської ОТГ

Дороги розбиті, обіцянки не виконані: як ДТЕК та екс-губернатор області знехтували інтересами мешканців Ботієвської ОТГ

Коли надія змінюється на розчарування.

ДТЕК та екс-очільник Запорізької ОДА так і не відремонтували зруйновані дороги в Ботієвській ОТГ.

Керівництво ДТЕК разом з екс-очільником Запорізької ОДА Костянтином Брилем тривалий час обіцяли жителям Ботієвської ОТГ відремонтувати зруйновані дороги. Новини про відновлення розбитих доріг довго майоріли запорізькими ЗМІ. Між підприємством та громадою був навіть укладений меморандум з цього приводу, однак інтереси простих громадян пішли у розріз з амбіціями високопоставлених чиновників. 

Чому були знівечені дороги?

Величезні вантажівки ДТЕК, які їздили сільськими маршрутами до будівельного майданчика Приморської ВЕС, вщент зруйнували дороги, а також спричинили руйнування деяких розташованих вздовж цих доріг будинків.

Ще влітку 2018 року жителі сіл Ботієво, Строганівка, Бабанівка та Приморський посад Приазовського району Запорізької області благали про допомогу.

Акції протесту

Мешканці Ботіївської ОТГ намагалися самотужки добитися, щоб ДТЕК відремонтувала зруйновані дороги. Проте керівництво підприємства-забудовника не чуло людей. Жителі сіл Ботієво, Строганівка, Бабанівка і Приморський Посад зважилися на відчайдушну міру - вийшли на акцію протесту.

Люди вимагали, щоб інвестор (ДТЕК —ред.) відремонтував дороги в їх селах, які розбилися через інтенсивний рух багатотонних вантажних автомобілів під час будівництва Ботієвської вітроелектростанції. Громада і ДТЕК все ж таки уклали угоду щодо ремонту покриття. Однак, люди тривожилися що, коли інвестор запустить об'єкт, одразу забуде про обіцянки привести дорожнє покриття до ладу. Так і сталося.

Долучення  Костянтина Бриля

Саме тоді жителі зверталися до глави Запорізької ОДА, аби він як керівник області, проконтролював виконаннях всіх пунктів угоди, підписаної в ході громадських слухань. Пан Бриль запевнив, що надасть всебічну підтримку громаді і стане гарантом відновлення зруйнованого покриття.

Компанія ДТЕК навіть повідомляла, що виділить Ботіївській громаді 4 млн грн на ремонт доріг місцевого значення. За ці кошти будуть відремонтовані кілька вулиць в селі. Ще 1 млн грн буде виділено на реалізацію соціальних ініціатив. 

Далі гучних і вигідних для рейтингу заяв справа не дійшла

Відтоді сплинуло багато часу, будівництво Ботієвської ВЕС давно завершено, каденція Бриля також, проте обіцяних доріг й досі немає. Сумно, що для чиновників і керівників великих підприємств інтереси звичайних людей нічого не значать, що посадовцям на високих постах не зрозуміти проблем простих людей. Костянтин Іванович (Бриль -ред.) неодноразово заявляв нашим журналістам в інтерв'ю, що не поважає популістів. Що вони - найбільше зло в суспільстві, адже вони обнадіюють людей гучними обіцянками виключно задля піару. З огляду на вищезазначене, вимальовується схожа ситуація.

Що залишається в сухому залишку

Люди навіть підписали земельний сервітут (обмежене право користування землею, яке забезпечує іншому землекористувачеві можливість користування нею з певними обмеженнями, встановленими законом або договором -ред). Однак, навіть з огляду на це ремонт так і не був здійснений.

Техніка ДТЕК й досі продовжує курсувати й руйнувати дороги Ботієвського ОТГ.  

фото зроблено сьогодні, 19.06.19

Колишнього губернатора, ймовірно, більше цікавив його рейтинг і залучення інвестицій, через це він багато чого обіцяв громаді. А от компанія "ДТЕК" була зацікавлена у зведені Приморської ВЕС2 до 1 січня 2020 року, аби залишився максимальний тариф зеленої електроенергії. А громаді треба хоча б, щоб забудовник відновив дороги після себе. До слова, ДТЕК при будівництві ВЕС2 обіцяв не використовувати дороги комунального значення, та й ця заява не була додержана. 

Для відома, компанія "ДТЕК" - одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні.

Нагадаємо, екс-очільник Запорізької ОДА перед звільненням задекларував 5 будинків, квартири, довжелезний список земельних ділянок, зброю, автівки, вартісні годинники та мільйони готівкою.

Коментарі