Екснардеп Вадим Кривохатько судиться з Верховною Радою

Екснардеп Вадим Кривохатько судиться з Верховною Радою

Вадим Кривохатько звернувся до Верховного Суду з вимогою зобов`язати Верховну Раду України присвоїти йому першу категорію та перший ранг державного службовця.

Під час моніторингу Єдиного державного реєстру судових рішень ми з’ясували, що через шість місяців після складання повноважень народного депутата Вадим Кривохатько звернувся до Верховного Суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати неправомірною бездіяльність Верховної Ради України щодо присвоєння йому першої категорії та першого рангу державного службовця і зобов`язати Верховну Раду України присвоїти йому першу категорію та перший ранг державного службовця.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у період з 27 листопада 2014 року по 29 серпня 2019 року позивач був народним депутатом України. У нього як народного депутата України виникли легітимні очікування щодо реалізації права на присвоєння першої категорії та першого рангу державного службовця після закінчення повноважень народного депутата України відповідно до Закону України «Про статус народного депутата України».

Однак, положеннями Закону України «Про державну службу», який набув чинності 1 травня 2016 року, змінено нормативне регулювання присвоєння першої категорії та першого рангу державного службовця у зв’язку з чим Верховною Радою України було відмовлено Вадиму Кривохатьку в присвоєння першої категорії та першого рангу державного службовця.

Екснардеп з такою відповіддю не погодився та подав до суду.

Зазначимо, що сьогодні за законом перша категорія, яку вимагає присвоїти собі Вадим Кривохатько називається посади категорії "А" (вищий корпус державної служби), до них відносяться посади:

  • Керівника Апарату Верховної Ради України та його заступників;
  • Керівника апарату (секретаріату) постійно діючого допоміжного органу, утвореного Президентом України;
  • Державного секретаря Кабінету Міністрів України та його заступників, державних секретарів міністерств;
  • Керівників центральних органів виконавчої влади, які не є членами Кабінету Міністрів України, та їх заступників;
  • Керівників апаратів Конституційного Суду України, Верховного Суду, вищих спеціалізованих судів та їх заступників, керівників секретаріатів Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та їх заступників, Голови Державної судової адміністрації України та його заступників;
  • Керівників державної служби в інших державних органах, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, та їх заступників;

Як бачимо посада народного депутата України не входить до переліку посад категорії "А".

Ми продовжимо слідкувати за ситуацією та згодом повідомимо, яке рішення буде прийнято суддею.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі