Фінальний акорд заступника голови Запорізької ОДА Віктора Скоблікова

Фінальний акорд заступника голови Запорізької ОДА Віктора Скоблікова

Сьогодні, 7 жовтня, останній робочий день у кріслі заступника голови ЗОДА проводить Віктор Скобліков. Пропонуємо згадати, якими вчинками та діяльністю запам’ятається Запорізькій області держслужбовець.

Де б і ким не працював Віктор Скобліков – після нього повсюди залишалася розруха: від розкраденої інфраструктури до комунальних катастроф та «розгромлених» доріг. Такі висновки можемо зробити, опираючись на низку публікацій, які час від часу ширяться у медіапросторі.

Крім того, пан Скобліков неодноразово фігурував у корупційних скандалах, пов'язаних із дорогами Запоріжжя та області. До речі, саме він, у свій час, попри оголошення в області воєнного стану, залишив країну. Життєвий і трудовий шлях Віктора Скоблікова тісно пов'язаний з Луганською областю. Там він навіть встиг попрацювати мером Стаханова. Щоправда, для міста це обернулося комунальним колапсом.

Ретроспектива:

Віктор Скобліков народився в 1962 році в селі Борисівка Льговського району Курської області. За фахом - гірський інженер (в 1990 році закінчив Дніпропетровський гірничий інститут ім. Артема). З 1983 по 1991 роки працював геологом на шахті «Стахановвугілля» (Луганська область). У 1991 році став керівником Стаханівського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства виробничого об'єднання «Луганськводоканал».

Стаханівський «Водоканал» Скобліков очолював сім років. А з 1998 року по 2002 рік став мером міста Стаханов. У ЗМІ Віктора Вікторовича охрестили людиною двох одіозних «регіоналів» - екс-голови Луганської облдержадміністрації Олександра Єфремова і нині покійного голови Ради міністрів АР Крим, лідера «макіївської» групи Василя Джарти.

Що характерно, саме під час керівництва Скоблікова, на рубежі 2001-2002 років, місто зазнало справжню комунальну катастрофу. Мешканці залишилися без опалення, в будинках частково перемерзли каналізаційні та водопровідні труби. Тож, балотування на другий строк на посаду міського голови, Віктор Скобліков провалив.

У тому ж році Віктор Вікторович працевлаштувався на посаду директора «Міськводоканалу» в Луганську. Однак, і там пан Скобліков зарекомендував себе з не найкращого боку – містяни пам’ятатимуть його, як керівника, котрий незаконно нараховував абонентам суми до оплати комунальних послуг.

До безперечних «досягнень» Віктора Вікторовича тих часів можна віднести розвал довірених йому в управління підприємств комунального сектора. До того ж, за інформацією ЗМІ, володіючи ТОВ «НДІ КВОВ-Україна» спільно з російською інжиніринговою компанією «НДІ комунального водопостачання та очистки води», Скобліков неодноразово намагався передати росіянам контроль над вітчизняним водопроводом та іншими об'єктами стратегічного значення.

Залишившись «невизнаним» у себе на Батьківщині пана Віктора у 2012 році відправили до Криму. Там Віктор Вікторович зайняв крісло керівника республіканського підприємства «Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства Сімферополя». З кінця 2012 року до березня 2014-го був гендиректором Кримського республіканського підприємства «Вода Криму» Міністерства регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Автономної Республіки Крим. За наявними даними, Скобліков провів всю підготовчу роботу для передачі кримського водоканалу в приватне управління і встановлення над підприємством російського контролю. Після анексії Криму Віктор Скобліков залишив пост і повернувся на материкову частину України.

 А з березня 2017 року займається житлово-комунальним господарством, капітальним будівництвом та питаннями цивільного захисту населення Запорізької області на посаді заступника голови облдержадміністрації.

Про статки:

Декларація пана Скоблікова вражає: чиновник при невисокій зарплатні зазначив безліч земельних паїв, автівок, акцій низки підприємств та мільйони грошових активів.

Мають Скоблікови власний будинок на 191 квадратний метр у Харкові, у Малій Данилівці, Дергачівського району. Другий дім розташовується у Луганську, у Кадіївці. Загальна площа майна - 143 м2. Крім того, заступник будує будинок, площею 116 квадрати у Малій Данилівці (Харків).

Чиновник задекларував 3 автомобілі. Має акції низки підприємств: ТОВ «НІІ КВОВ-УКРАЇНА», ТОВ «АРТЕМІВСЬКВОДОКАНАЛ», ТОВ «ПЕРВОМАЙСКВОДОКАНАЛ», ТОВ «ХЕРСОНВОДОКАНАЛ», ТОВ «МЕЛІТОПОЛЬВОДОКАНАЛ».

Щодо грошей, 15 818 USD та 35 429 грн. у Скоблікова зберігаються на банківському рахунку у ПриватБанку. Ще 15 549 USD у цьому ж банку зберігає дружина обранця. 32 000 ЕUR та 75 000 USD подружжя тримають у готівці - це майже 3 000 000 грн. Загалом, це приблизно 3 800 000 грн.

Корупційні схеми, тендерні махінації на довгобудах та розтрощених автомагістралях, освоєння коштів на колекторі в Бердянську. Співавтор – Віктор Вікторович...

#Мости

Так, з 2017 року ЗМІ невпинно продукували матеріали про відтермінування на невизначений період будівництва стратегічних мостів через Дніпро в Запоріжжі через безвідповідальність деяких запорізьких посадовців та неналежне виконання ними службових обов’язків. Зокрема, йдеться про заступника голови Запорізької облдержадміністрації з питань капітального будівництва, житлово-комунального господарства та соціального захисту населення Віктора Скоблікова, а також Служби автомобільних доріг у Запорізькій області, яку  очолює Андрій Івко.

Так, будівництво запорізьких мостів через Дніпро зупинилося через необхідність корегування проекту та відбір вигідних тендерних пропозицій. Відтак, «високоповажні посадовці»  вимагали у переможця тендеру кошти в особливо великих розмірах. За даними джерел, посадовці вимагали від директора підприємства-переможця 10% відкату від суми закупівлі, а коли той відмовився, то  рішенням тендерного комітету пропозиція ТОВ «Союзтранспроект» була відхилена. Більше тут.

Не зміг зупинити Віктора Скоблікова і ексочільник ЗОДА Костянтин Бриль, котрий звертався до бувшого Прем’єр Міністра Володимира Гройсмана, щоб прояснив ситуацію з відмиванням грошей на «довгобудах». Однак і тут, як «з гуся вода». Більше тут.

#Гребля

18 липня з робочим візитом до Запоріжжя прибув президент України Володимир Зеленський. У фокусі очільника держави злободенне - мости та гребля ДніпроГЕС.

Прямо на недобудованих мостах президент зібрав нараду за участю посадовців, зоною відповідальності яких є сумнозвісні довгобуди. Президент був дуже невдоволений станом справ, про який доповіли запорізькі чиновники. Представники проектної організації сказали, що весь міст можна добудувати за 5 років, а першу частину - уже за два роки. Не забули посадовці нагадати і про гроші, яких постійно не вистачає.  Голова Облавтодору Андрій Івко заявив, що на проект коригування конче потрібні ще 30 млн гривень додаткового фінансування. А щоб повністю добудувати мости - аж 10 млрд гривень.

Річ у тому, що мости знаходяться на балансі Укравтодору й на контролі Міністерства інфраструктури. А у Запоріжжі мости є зоною відповідальності одіозних чиновників Андрія Івка - керівника Служби автомобільних доріг у Запорізькій області та Віктора Скоблікова , який координує питання капітального будівництва, житлово-комунального господарства і соціального захисту населення в Запорізькій області.

І ось "на носі" 15 жовтня – очікується приїзд пана президента з перевіркою ДніпроГЕСу. Подивимося на результати діяльності посадовців. Більше тут.

#Сміттєвози

В січні 2019 року в Департаменті житлово-комунального господарства Запорізької облдержадміністрації проводились обшуки. Так, слідчі дії спричинені махінаціями з тендерами на закупівлю сміттєвозів та іншої спецтехніки, які ініціював Департамент ЖКГ та капітального будівництва ОДА.

У жовтні 2018 року Департаментом ЖКГ  в системі "Prozorro" було розміщено оголошення про торги на поставку 6 сміттєвозів. Очікувана вартість 25 758 000 млн. грн. До участі в аукціоні було допущено два учасники – ТОВ «Торговий Дім «Будшляхмаш» та ТОВ «Укравтокомплект лтд».

Рішенням тендерного комітету від 21.11.2018 року переможцем було визнано ТОВ «Торговий Дім «Будшляхмаш». Цікаво, що в конкурсах перемогло підприємство, яке є фігурантом аж дванадцяти кримінальних проваджень.

Акти виконаних робіт були підписані, а бюджетні кошти перераховані підприємству-переможцю конкурсу. Але, за даними джерел, роботи в повному обсязі виконані не були.  Зазначимо, що в облдержадміністрації питаннями, пов’язаними із ЖКГ та капітальним будівництвом, опікується профільний заступник голови ОДА  Віктор Скобліков.

Раніше у ЗМІ була оприлюднена інформація про те, що Департамент ЖКГ та комунального будівництва Запорізької ОДА протягом 2018 року замовив роботи, вартістю майже 90 мільйонів гривень, фірмі «Хозхімсервіс», посадові особи якої неодноразово підозрювалися у зловживаннях, привласненні бюджетних коштів в особливо великих розмірах та підробці документів. Більше тут.

#Дороги

У Запорізькій області ремонт та реконструкцію автомобільних шляхів, на що з бюджету щороку виділяються сотні мільйонів гривень, по суті, контролюють два угрупування, свого роду «дорожня мафія». Ця сфера є однією з найбільш корумпованих, про що свідчать численні махінації із бюджетними коштами, а також непрозорі тендери й ганебні «відкати», які осідають у кишенях профільних посадовців.

Перше угрупування пов’язане із колишнім народним депутатом Володимиром Бандуровим. Маючи неабиякий вплив на регіональну політику, завдяки зв’язкам в Адміністрації колишнього президента Порошенка, Володимир Бандуров потурбувався про те, щоб «свої» люди отримали хлібні місця не лише заступників голови облдержадміністрації, але й очолили профільні підприємства та установи.

В такий спосіб, за сприяння нардепа, свою посаду отримав заступник голови Запорізької ОДА з питань житлово-комунального господарства та капітального будівництва Віктор Скобліков.

До того ж, за інформацією джерел, яка знаходить своє підтвердження у публікаціях ЗМІ, навіть ті підрядники, що виграють тендери, можуть працювати на дорогах області лише після того, як занесуть «відкат».  Суми незаконної винагороди варіюються від 10 до 15%, в залежності від бюджету робіт. Інсайдери повідомляють, що навіть турецька кампанія «Onur», щоб працювати в регіоні, змушена платити 6% від суми тендерів місцевим посадовцям, а також «відкат» столичним чиновникам в Кабміні. Більше тут.

#Бердянський колектор

Вся область слідкувала за подіями, які відбувались в Бердянську протягом всієї зими поточного року – аварія на колекторі, без води опинилися 69 тисяч мешканців. Заступник голови Запорізької облдержадміністрації із питань ЖКГ та капітального будівництва Віктор Скобліков  повідомляв, що на ліквідацію НС з бюджету області було виділено 1 млн грн. Зауважимо, до цього двічі кошти на ремонт колектору у Бердянську виділялися.  Але роботи були виконані неналежним чином, що й спричинило аварію. Більше тут.

Як бачимо, де б не був пан Скобліков – повсюди розруха. Безвідповідальність та некомпетентність чиновника стало причиною бездоріжжя по області, водного колапсу у Бердянську і т.п.. Сподіваємось, що незабаром кожен за свою діяльність отримає по заслугах …

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі