Фірма з орбіти нардепа Володимира Кальцева забудує узбережжя Дніпра на Великому Лузі

Фірма з орбіти нардепа Володимира Кальцева забудує узбережжя Дніпра на Великому Лузі

Про наміри збудувати котеджне містечко повідомило ТОВ «Бізнес Олімп», афільоване із родиною народного депутата. Громадські слухання відбудуться вже за місяць

ТОВ «Бізнес Олімп» звернулося до мерії зі зверненням про надання детального плану земельної ділянки на березі Дніпра, яка знаходиться на Великому Лузі. Документ датований квітнем 2019 року.

Необхідність розроблення детального плану території міста Запоріжжя, обмеженої вул. Центральною, береговою смугою р. Дніпро, вул. Розваги та вул. Ленською, площею 18,81 га, фірма обґрунтувала бажанням забудови земельної ділянки за адресою вул. Ленська, 10а для розташування на даній території «групи будинків котеджного типу із апартаментами для відпочиваючих».

Відповідно до плану зонування міста Запоріжжя, територія, на якій розташована зазначена земельна ділянка, визнана «зоною установ відпочинку та туризму», де можуть розміщуватися лише заклади відпочинку та пов’язані з цією функцією об’єкти. Тож для того, щоб змінити цільове призначення земельної ділянки на узбережжі Дніпра та використати її під житлову забудову, ТОВ «Бізнес Олімп» звернулося до влади по детальний план території. Щоправда, аби обійти нормативи, повідомили про розташування на території «будинків котеджного типу з апартаментами для відпочиваючих».

Вже за місяць, у травні 2019 року, на офіційному сайті Запорізької міської ради за підписом мера Володимира Буряка було опубліковане рішення виконкому міськради «Про надання згоди на розроблення детального плану території міста Запоріжжя, обмеженої вул. Центральною, береговою смугою р. Дніпро, вул. Розваги, вул. Ленською», тобто про зміну цільового призначення землі. 

З повним текстом рішення виконкому можна ознайомитися за посиланням, до нього також додається схема розроблення ДПТ. 

«Детальний план території – найбільш детальний вид містобудівної документації. Нюанс у тому, що згідно із законом «п. 4.1 Порядку 290» ухвалювати рішення про розробку ДПТ повинна міська рада. Однак, обидва рішення (серед яких і зазначене – ред.) щодо детального плану приймав виконком. (Https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1468-11) Таким чином, рішення прийняті з порушеннями», - повідомляв ЗЦР.

Попри це, 19 вересня у газеті «Запорозька Січ» була опублікована інформація «про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості до зазначеного ДПТ». В оголошенні, зокрема, йдеться про проведення громадських слухань, які відбудуться о 15.00 18 жовтня у приміщенні районної адміністрації по Дніпровському району (м. Запоріжжя, вул. Бородинська, 1а). Ймовірно, слухання матимуть формальний характер, і не зважаючи на їх результати, вже найближчим часом на Великому Лузі розпочнеться будівництво.

Зазначимо, що на сьогодні на цій ділянці вже знаходяться недобудовані котеджи. Іншу частину ділянки займають земельні насадження, які ведуть до берега Дніпра і які, ймовірно, будуть знищені при забудові.

Фото – Запорізький центр розслідувань.

Власницею компанії «Бізнес Олімп» значиться Олександра Кірєєва.

ТОВ «Бізнес Олімп» зареєстроване за тією ж адресою, що і торговий дім «Александр», що належить бізнесмену, колишньому депутату Запорізької міськради, а віднедавна народному депутату від Опозиційної платформи «За життя» Володимиру Кальцеву та членам його родини.  Крім того, Олександра Кірєєва є співзасновником «Торгового дому «АК Ритм», яким також володіє сім'я Кальцевих.  

Тож зв'язок зазначеної фірми із нардепом від «За життя» сумнівів не викликає. Дивує інше.

У середмісті Запоріжжя вже стоїть одна «пам’ятка господарському хисту» Володимира Кальцева – славнозвісний парк Яланського, точніше те, що від нього залишилося. Відтоді, як парк було знищено заради анонсованого Володимиром Федоровичем будівництва сучасного торгово-розважального центру, минуло вже понад рік. Жодні роботи на цьому місті не розпочаті, а громада Запоріжжя активно висаджує вже нові дерева на знищеній ділянці.

Виходить, що опоненти підприємця, а нині нардепа, мали рацію. І замість ТРЦ європейського зразка у центрі міста так і залишиться пустир. Заради чого тоді винищили стільки зелених насаджень? І чи не така ж доля чекає на дерева заповідного Великого Лугу?

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі