"Флешмоб від Шарія": як намагалися зірвати передвиборче турне Порошенко

'Флешмоб від Шарія': як намагалися зірвати передвиборче турне Порошенко

Під час передвиборчого турне чинного президента України Петра Порошенко спостерігалося безліч дрібних провокацій, які набули широкого розголосу. Про це повідомляє сайт Депо.

Є підозри, що замовником цих провокацій є проросійський агент. Йдеться про "відеоблогера" Анатолія Шарія, який в рамках української виборчої кампанії влаштував флешмоб свого імені.

Анатолій Шарій, в народі - "Шарік", гучно заявив про себе під час Майдану й російської агресії проти України. З 2014 року блогер Шарій гуртував навколо себе проросійське налаштоване населення України та всіляко підігрівав такі настрої серед суспільства.

У розпал виборчих перегонів Шарій влаштував в Україні флешмоб. Якісь люди супроводжують передвиборче турне Порошенка, чіпляючись до кандидата у президенти з однією лише фразою: "Петро Олексійовичу, навіщо ви переслідуєте Анатолія Шарія", яка вигукується російською мовою. Реакція на таке питання самого президента та його супровіду навмисне фіксується, після чого роздувається до скандалу. Схожі провокації вже були в Олександрії, Харкові.

Найбільшого розголосу в ЗМІ став випадок в Запорізькій області. Історія про зняту з дівчини шапку набула надзвичайного ажіотажу. Адміністрація Президента України змушена була на неї відреагувати.

Вдалося зв’язатися з одним з учасників запорізької провокації, який розповів, що не є фанатом Шарія, але має до діючого президента багато питань. Тому він і вирішив взяти участь у так званому флешмобі провокацій. Він відмовився коментувати щодо оплати за здйснені провокації, але виявилося, що його подружка через день після провокації отримала 36 тис. російських рублів. А саме про таку суму йшлося у блозі Шарія.

Тепер важливо пояснити, чому, все ж таки, флешмоб носить ім’я Шарія, якщо його учасникам, в принципі, все одне, що питати у Порошенка. Відповідь проста: це таке собі легендування провокації. Якщо б учасники вигукували якісь лозунги або відверті дурниці для сторонніх глядачів це і виглядало б як провокація. А так Шарій начебто образився на те, що президент назвав його російським агентом, заявив про начебто переслідування на замовлення Порошенка та спонукав свій "фанклуб" до нібито справедливого запитання.

Окрім того, що реакція Порошенка на флешмоб всіляко роздмухується, "відеоблогер" вплітає в це інші посили: про поганих європейських друзів України, про Україну як країну, де панує беззаконня тощо. Головний посил – народ повстає проти Порошенка. Усі ці речі вдячно ловить його, м’яко кажучи, своєрідна аудиторія.

На жаль, невідомо, чи отримали учасники флешмобу свої гроші від Шарія - спитати в них про це не вдалося. За дивним збігом обставин, всі вони перестали знімати слухавки. 

"Зірка" ж візиту Порошенка до Запоріжжя, та сама дівчина, з якої президент начебто брутально збив шапку, працівниця запорізького наркодиспансеру Пелагея Ш., взагалі заблокувала кореспондента Depo в соціальній мережі одразу після того, як їй було відправлено запита потоваришувати.

Утім, Шарій запевняє, що Пелагеї та її подружці-запоріжанці Катерині Т. грошей не платив. Дівчата начебто відмовилися, бо мають "тверду громадянську позицію". А от колеги Пелагеї, з якими вдалося поспілкуватися, запевняють, що попри "тверду" позицію молодого медпрацівника постійно бачать в неї російські рублі. На питання щодо цього дівчина відповідає, що це єдина стабільна валюта. Що ж до позиції і Пелагеї, і Катерини - на їхніх сторінках у соцмережах не було нічого, що свідчило б взагалі про якісь позиції, прагнення змін, громадську активність.

Отже, проросійський агент впливу Шарій в розпал української передвиборчої кампанії, перебуваючи в Нідерландах, надає своїм проросійські налаштованим прихильникам вказівки влаштовувати провокації проти кандидата у президенти України. Легендує їхню справжню мету. Платить за них російськими грошима. Важливо: про Україну – не лише про її владу, а саме про країну, говорить принизливо. Що це - флешмоб ображеного блогера чи брутальне іноземне втручання у вибори - кожен за бажанням може дійти висновку самостійно.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі