Голова Запорізької обладміністрації звільнив чиновницю через телеграм-канал

Голова Запорізької обладміністрації звільнив чиновницю через телеграм-канал

Під час моніторингу реєстру декларацій ми натрапили на повідомлення про суттєві зміни в матеріальному стані, яке 27 березня подала до НАЗК директор Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації Марина Барановська.

Як виявилось, чиновниця під час коронавірусної інфекції COVID-19 та глобальної нестачі обладнання, тестів, засобів індивідуального захисту для медичних працівників отримала 113 тисяч гривень заробітної плати.

Як з’ясувалося, Марина Барановська отримала гроші у якості розрахунку після звільнення з посади, це продовження історії зі звільненням заступника голови Запорізької ОДА Андрія Антонова та директорів Департаментів Марини Барановської та Лєвана Шишинашвілі, яких Віталій Туринок звільнив за підозрою у веденні анонімного телеграм-каналу.

За нашою інформацією, Марину Барановську у кабінеті очільника області змусили написати заяву на звільнення, після чого вона подала до канцелярії ЗОДА заяву про відмову звільнятися та у зв’язку із погіршенням здоров’я потрапила на лікарняний.

18 березня головою Запорізької ОДА Віталієм Туринком було підписано розпорядження про звільнення Марини Барановської із займаної посади. Чиновниця вважає, що її звільнено безпідставно, та із порушенням чинного законодавства, а саме: під час видання розпорядження вона знаходилась на лікарняному, заяву про відмову звільнятися в установленому порядку не зареєстровано, з розпорядженням її не ознайомлено, трудова книжка не вручена, повний розрахунок зроблено через десять днів після звільнення.

Також діючим порядком передбачено, що призначення та звільнення директорів Департаментів обласних державних адміністрацій з посади здійснюється тільки після погодження із профільним Міністерством, у випадку Марини Барановської, Запорізька ОДА повинна була отримати погодження трьох Міністерств, а саме: Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства розвитку інфраструктури та Міністерства енергетики та захисту довкілля, цього зроблено не було.

Так, Марина Барановська з метою відстоювання своїх прав має усі підстави звернутися до суду. Як нам відомо, на даний час у судах вже розглядаються дев’ять позовів працівників Департаменту екології та захисту природного середовища, яких за розпорядженням Віталія Туринка було незаконно звільнено під час ліквідації Департаменту.

Нагадаємо, що за фактами привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинених головою Запорізької ОДА Віталієм Туринком, здійснюється досудове розслідування за двома кримінальними провадженнями: № 12019080000000464 та  № 12019080000000465. Мова також йде про видання незаконних розпоряджень, за рішенням яких з резервного фонду безпідставно було виділено грошові кошти у сумі 195 тис. грн, а також 7 350 літрів дизельного пального та 400 літрів бензину марки А-92.

Зважаючи на те, що Віталій Туринок - вищий представник виконавчої влади, тож він повинен здійснювати контроль та забезпечувати виконання законів України в області, а не порушувати їх.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі