Голова Запорізької області отримав перше завдання від екоактивістів

Голова Запорізької області отримав перше завдання від екоактивістів

Відповідно, об'єднана громада просить назначити місце і час для обговорення з громадськістю даних досліджень.

Новий очільник Запорізької області у своїй промові наголосив, що боротиметься з проблемами екології в місті. Тож, представники Екокоаліції не забарились з візитом і передали звернення пану Туринку.

В листі активісти зробили акцент, на темі, яка не нова для Запоріжжя - забруднення повітряного басейну, яке постійно зазнає впливу від викидів небезпечних забруднювачів внаслідок роботи промислових підприємств та двигунів транспортних засобів.

А це призводить до зростання рівня захворюваності на серцево-судинні та легеневі хвороби запоріжан. В листі йдеться, що дані станцій громадського екомоніторингу показують, що в Запоріжжі фіксується перевищення по пилу PM25 та PM10, і що концентрація пилу суттєво збільшується в нічний час. А саме в цей період доби Запорізький центр метеорології та Обласного лабораторного центру МОЗ України.

Відповідно, об'єднана громада просить назначити місце і час для обговорення з громадськістю даних досліджень.

Зауважимо, у Запорізькій міській раді висунули на розгляд проект рішення щодо фінансування міської мобільної лабораторії. Згідно рішенню, пропонується виділити на її роботу 575 тис. грн, при цьому мова йде тільки про 2019 рік, свідчить проект рішення на сайті міськради.

Сам документ представлений у якості програми підтримки еколабораторії.

Нагадаємо, що у 2018 році місто придбало мобільну еколабораторію на колесах, яку у січні цього року нарешті презентували містянам. При цьому еколабораторія, яка обійшлася у майже 12 млн гривень, з моменту свого придбання майже не працювала – на її утримання необхідно 1,3 млн грн щороку. Гроші повинні були виділятися з обласного та міського бюджетів (по 550 тис грн), та з бюджету обласного лабораторного центру МОЗ (200 тис грн), але у реальності цих грошей так ніхто й не побачив.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі