Голова Запорізької ОДА Віталій Туринок формує команду з екс-регіоналів

Голова Запорізької ОДА Віталій Туринок формує команду з екс-регіоналів

Про Володимира Головешка відомо, що він був помічником народного депутата Олександра Пеклушенка, переконаного «регіонала».

Радником нового очільника Запоріжжя став Володимир Головешко – протеже колишнього губернатора Олександра Пеклушенка, який збирався «вмерти з партбілетом Партії регіонів» і, зрештою, вкоротив собі віку.

На початку вересня 2019 року Запорізький регіон очолив Віталій Туринок. Під час офіційного представлення нового голови ОДА заступник керівника Офісу Президента України позиціював призначення Віталія Вікторовича на посаду як рішення Глави держави Володимира Зеленського.

Але скидається на те, що це рішення ухвалювалося президентом не без участі регіональних політиків та бізнес-груп, зокрема, власників і спонсорів партії «Опозиційний блок». На це вказують деякі кадрові призначення, які здійснює Віталій Туринок. 

Так, з перших днів роботи на посаді нового голови Запорізької ОДА Віталій Вікторович почав оточувати себе кадрами із доволі неоднозначним політичним минулим. Джерела повідомляють, що вже в понеділок, 9 вересня, у приймальні голови ЗОДА порядкував Володимир Головешко. Саме пан Головешко на сьогодні попередньо вивчає питання, з якими люди звертаються до губернатора, а також документи, що передають йому на підпис. Він же вирішує, вартують чи не вартують подані звернення уваги Віталія Туринка, фактично монополізувавши доступ до голови ОДА.

Про Володимира Головешка відомо, що він був помічником народного депутата Олександра Пеклушенка, переконаного «регіонала».

За часів мера Євгена Карташова встиг попрацювати директором муніципального телеканалу «МТМ».

 А коли Олександр Пеклушенко став губернатором, то Володимир Головешко спочатку був його радником (2011-2013 рр.), а згодом очолив управління внутрішньої політики Запорізької ОДА.

Тобто Володимир Головешко обіймав зовсім не другорядні посади під час керівництва Запорізьким регіоном того самого Олександра Пеклушенка, який, бувши головою Запорізької облдержадміністрації, організував та очолив кривавий розгін місцевого Майдану у січні 2014 року. Того самого губернатора, який під час запорізького Майдану заявив, що «жив, живе і помре з партбілетом Партії регіонів».

Нагадаємо, запорізький Майдан розігнали 26 січня. Міліціонерам активно допомагали «тітушки», які потім ловили і «добивали» протестувальників по підворіттях.

На сьогодні  засуджений за розгін лише колишній голова Запорізької облради Віктор Межейко. У березні 2015 року, перебуваючи під слідством, Олександр Пеклушенко покінчив життя самогубством, а екс-керівник обласної міліції Володимир Серба втік до Росії.

Взимку 2015 року регіональні ЗМІ викрили корупційну схему, організовану екс-головою області Олександром Пеклушенком. В її реалізації брав участь, як писали журналісти, і Володимир Головешко. Йшлося про продаж документів про освіту Класичного приватного університету, в  якому, до речі, диплом юриста отримав і Володимир Головешко.

«Колишній запорізький губернатор Олександр Пеклушенко, крім своїх подвигів на Майдані, коли озвірілі «тітушки» били активістів, не забував також розвивати бізнес. Звичайно ж, сімейний. Так він створив в Запоріжжі університет.

Його сім'єю створений благодатний ґрунт для системних правопорушень у науці і освіті. Відкрито конвеєр з видачі дипломів про вищу освіту і звань вчених.

Видатні діячі Запоріжжя і їх не зовсім відомі діти отримали дипломи КПУ.

Тут вчилися, і, відповідно, кришували і кришують ВНЗ:

- заступник начальника Запорізького управління у справах захисту прав споживачів Дмитро Сухінін ...

- перший заступник голови Запорізької ОДА (2007-2010 рр.) Олександр Бережний;

- помічник голови Запорізької ОДА Володимир Головешко, син Володимира Головешка - начальника Головного управління статистики у Запорізькій області.

- голова Запорізької ОДА, народний депутат Верховної Ради України VI скликання Олександр Пеклушенко.

... І якщо запорізька прокуратура, з невідомих причин, відмовчується, то запорізькі активісти, між іншим, серед них є і студенти КПУ, все впевненіше заявляють про корупцію і зловживання керівництва ВНЗ. Адже мова йде не просто про шахрайство, а про видачу державних дипломів», - повідомляло одне з місцевих видань.

Після Майдану та самогубства шефа, Володимир Головешко був безробітним. А вже на місцевих виборах 25 жовтня 2015 року балотувався до Запорізької міськради за списками «Опозиційного блоку», але безуспішно. Крім того, видання «Вся влада» писало, що Головешко був одним з «конструкторів» партії «Опозиційний блок».

«Володимир Головешко дійсних членів партії «Опозиційний блок». За інформацією сайту «Вся влада», він був одним з «конструкторів» цієї політсили у Запорізькій області. Однак партійна історія у Володимира є, до «Опозиційного блоку» Володимир був членом Запорізької обласної організації Партії розвитку України. І не рядовим членом. 2 серпня 2014 року був обраний заступником голови обласної організації ПРУ»,- писали медіа.

Зазначимо, що «Партія розвитку України» після краху ПР розглядалася як один з альтернативних брендів для об’єднання «біло-синього» електорату. Проте, проект на Запоріжжі розвитку не отримав. 

Отже, можемо констатувати, що кар’єра пана Головешка стрімко просувалася вгору саме завдяки наближеності до Партії регіонів, її керівника в області Олександра Пеклушенка та спонсора політсили на Запоріжжі тих часів Євгена Анісімова (про цей зв'язок ми докладніше розкажемо у наступній публікації). Коли ж ПР як політсила перестала функціонувати, Володимир Головешко знайшов для себе місце в одному з її «уламків», з якого сформувався на Запоріжжі «Опозиційний блок».  

Оскільки Володимир Головешко раніше працював у ОДА при «регіоналах», не дивно, що  він почувається тут як господар, вільно пересувається владними кабінетами та дає вказівки заступникам голови ЗОДА та керівникам департаментів.

Виникає питання: у разі, якщо Віталій Туринок, попри політичний бекграунд, призначить Володимира Головешка на якусь з керівних посад в облдержадміністрації, як Володимир співпрацюватиме з іншими посадовцями і громадськістю? Зокрема з тими, хто були  безпосередніми учасниками Майдану, скидали банду Януковича у Києві й Запоріжжі та брали участі у бойових діях в зоні АТО. Чи стерплять таке призначення і таку зневагу запорізькі підприємці, політики, активісти, зрештою, громада?

І ще одне. Українці обрали Володимира Зеленського президентом і проголосували за партію «Слуга народу», бо їм обіцяли жорстку боротьбу з корупціонерами, оновлення системи державної політики і розвиток економіки. Про реванш і повернення до влади чиновників часів Януковича, через корумпованість яких і «вибухнув» Майдан, не йшлося.

То чим керується новий голова Запорізької ОДА Віталій Туринок при ухваленні подібних кадрових рішень?  Чому робить ставку на колишніх «регіоналів»? Що це – кадровий голод аж на стільки, що немає можливості сформувати професійно команду із незаплямованих запорізьких політиків і громадських діячів? Чи, може, цілком усвідомлений курс на реставрацію старої системи?

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі