«Головна наша задача - захистити вітчизняне виробництво»: інтерв’ю із запорізьким нардепом від партії «Слуга народу»

«Головна наша задача - захистити вітчизняне виробництво»: інтерв’ю із запорізьким нардепом від партії «Слуга народу»

"Моє бажання йти вперед та розвиватися підштовхнуло мене через 30 років стати народним депутатом", - Геннадій Касай

Політики щодня обіцяють українцям "золоті гори": забезпечення робочими місцями, якісними послугами, європейськими дорогами, низькими тарифами, лояльними цінами на продукти, гідною зарплатнею та пенсією. Проте, народ від порожніх обіцянок краще жити не стає. В "Актуальному інтерв’ю" ми запитаємо можновладців про те, що хвилює сьогодні суспільство.

«Факти Запоріжжя» запросили на розмову депутата Верховної Ради України 9 скликання (фракція «Слуга народу») Геннадія Касая.

Довідка: Касай Геннадій Олександрович - депутат Верховної Ради України 9 скликання, фракція «Слуга народу». Обраний за виборчим округом № 74 у м. Запоріжжі.  Член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

 

ДОСЬЄ:

Народився - 28 листопада 1972 року

Місто – Запоріжжя

Освіта – вища

Спеціальність: «Фізичне виховання», «Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні машини і обладнання»,

1989-1990 рр. - токар Запорізького виробничого об'єднання «Моторобудівник».

2002-2008 рр. - начальник виробничо-диспетчерського бюро механічного цеху акціонерного товариства «Мотор Січ».

2008-2009 рр. - заступник начальника механічного цеху з виробництва.

З 2009 рр. - директор спортивного комплексу АТ «Мотор Січ».

У 2015 - кандидат в депутати Запорізької міської ради від партії «Нова політика».

21 липня 2019 року - обраний до Верховної Ради. Висуванець від політичної партії «Слуга народу».

БЛІЦ:

1.       Перший робочий день у Верховній Раді: Це було велике здивування, що я тут знаходжусь;
 
2.       Головний закон для вас: Щоб не було війни;

3.       Остання книга, яку прочитали: «Секрети ведення переговорів від Дональда Трампа»;

4.       Чи підтримуєте мовні квоти: Це вибір громадян, якою мовою спілкуватися. Вважаю, що чиновники та політичні діячі повинні говорити українською;

5.       Щоб сказали тим, хто втомився від війни: Зачекайте, скоро все зміниться;

6.       Скільки коштує кілограм гречки: Гречку своїм виборцям не роздавав, тому не знаю;

7.       Ваш прожитковий мінімум на місяць на родину: У середньому 10 000 – 15 000 гривень на місяць;

8.       Чи можливий новий майдан: Впевнений, що сценарій не повториться.

 

 • Пропоную ретроспективу у 1989 р., коли Вас можна було побачити у цехах Запорізького виробничого об’єднання «Моторобудівник». Чи могли припустити, що за 30 років знайдете себе зовсім в іншій сфері і, зрештою, станете народним депутатом?

 

 • - Радий, що Ви запросили мене на інтерв’ю. Думаю, мені є, що розповісти. Важливо, щоб люди знали, чим ми (народні депутати - ред.) займаємося. Від нас очікують великих змін, і не лише в Києві, але й на окрузі.  Що стосується історії, то я дуже її люблю, обожнюю в неї занурюватися. Я із задоволенням згадуую 1989 рік, коли прийшов на підприємство "Мотор Січ". Через 4 місяці став найкращим токарем цеху, отримував хорошу зарплатню і мене все влаштовувало. Моє бажання йти вперед та розвиватися і підштовхнуло мене через 30 років стати народним депутатом.

 

 • Ви не змінюєте своїм принципам – практично все життя віддали «Мотору». З чим це пов’язано?

 • - Уміє підприємство «Мотор Січ» зробити все, щоб це було на все життя. Вся моя родина - вихідці з «Мотору». Для нас це сімейне підприємство, якому особисто я віддав понад 30 років.

 

 • В одному з інтерв’ю Ви сказали, що повірили у програму Володимира Зеленського. Володимир Олександрович є президентом України вже майже чотири місяці. Він виправдовує Ваші очікування? Сьогоднішня політика президента – зовнішня, економічна, соціальна не розчаровує?

 • - У нас демократична фракція. Маємо змогу зустрічатися з президентом Зеленським та прем’єр-міністром Гончаруком. Хотілось би, звісно, більше економічних та екологічних законів. Наразі, ми підтримуємо закони, які розробляв президент, адже вони необхідні. На сьогодні в нашому очільнику держави не розчарований. Ми виконуємо те, що обіцяли людям.

 

 • Монобільшість партії «Слуга народу» в парламенті - прецедент в українській політиці. І велика відповідальність перед суспільством.  Розкажіть, як організована робота фракції? За ким останнє рішення – голосувати за законопроекти чи ні?

 • - Є такий формат: засідання фракції, яке проходить раз на тиждень. На нараді ми обговорюємо ті законопроекти, які висуватимуться на поточному тижні. У нас панує повна демократія: є питання – ми їх обговорюємо, і лише тоді приймаємо рішення.

 

 • Які зміни в країні хочете втілити як народний депутат?

 • - Захист вітчизняного виробництва. Держава повинна надавати роботу, в першу чергу, своїм громадянам.

 

 • Що, на Ваш погляд, треба першочергово змінити, які закони ухвалити, щоб українська промисловість розвивалася і не відчувала проблем із ринками збуту?

 • - Повинно бути держзамовлення. Це дає певний поштовх для розвитку економіки в країні. Чудовий є приклад Португалії: там коефіцієнт ВВП піднявся з 3% до 8% завдяки держзамовленню. Наша запорізька група депутатів наразі думає підтримати наших виробників – це наша головна мета.

 

 • Чому обрали Комітет з питань національної безпеки та оборони, адже Вам ближче галузі промисловості і спорту?

 • - Були сумніви, що обрати. Зваживши всі "за" і "проти", зрозумів, що спорт без меценатства неможливий. А для того, щоб були меценати – потрібні продуктивні підприємства, які, наприклад, могли б вкладати кошти в розвиток спорту.

 

 • Ви пообіцяли запоріжцям, що системно будете звітувати про виконану роботу. Коли чекати перших звітів про результати? В якому форматі будете це робити?

 • - Зараз ми говоримо про країну в смартфоні. Через тиждень запускається мій сайт, де я буду звітувати про плани, виконану роботу тощо.

 

 • Рідний для Вас завод «Мотор Січ» переживає не найкращі часи. Ходять чутки про скорочення на підприємстві. Багато питань викликає перспектива «Мотору» у зв’язку із продажем акцій китайській компанії. Що насправді сьогодні відбувається з заводом?

 

 • - 5 років підприємство «вбивали» та намагалися забрати. Завдяки В’ячеславу Богуслаєву цього не сталося. Так, на сьогодні є проекти з китайцями, котрі інвестували кошти під гарантії, а найкраща страховка – це акції «Мотор Січ». Частина з них продані китайцям. У зв’ язку з тим, що держава блокувала співпрацю з китайськими компаніями, натомість нічого не даючи, й утворилася скрутна ситуація. Зараз на підприємстві оптимізація, скорочення штату – нікому це не подобається.

 • Головна задача держави – шукати ринки збуту для таких великих підприємств. Я вважаю, що на підприємстві тимчасові труднощі, потрібно запастись терпінням і врегулюємо це питання.

 

 • На території Вашого виборчого округу знаходиться колись потужне підприємство «Запорізький автомобілебудівний завод», виробництво на якому майже зупинене. Чи є перспективи виходу з кризи «ЗАЗу» та відновлення виробництва? Що для цього потрібно?

 • - Це приклад того, що попередніх політиків не цікавила доля вітчизняних підприємств. Потрібно зустрітися з його керівництвом – обговорити та вирішувати, які наші подальші кроки для виведення підприємства з кризи.

 

 • Президент призначив на посаду голови Запорізької облдержадміністрації підприємця Віталія Туринка. Ви, як народний депутат і мешканець Запоріжжя, як оцінюєте не призначення? Зможе людина з бізнесу, без досвіду роботи на держслужбі, впоратися із керівництвом непростого регіону? Ваші прогнози? 

 • - На жаль, я особисто поки не знайомий з Віталієм Туринком. Ми повинні на днях зустрітися та познайомитися, і вже тоді я зможу предметно сформувати свою думку про нього. Напевно, логіка президента у його призначенні була у завершені будівництва мостів, а він довгий час працював  у сфері будівництва. Мені імпонує, що людина не була раніше пов’язана з владою, і це великий плюс.

 

 • Як оцінюєте ідею президента збудувати на Хортиці великий парк розваг? Підтримуєте?

 • - Правильне рішення. Сподіваюсь, що ідея буде реалізована. Хортиця – це енергетична Мекка, де завжди приємно знаходитись. Якщо правильно реалізувати план, то все буде добре.

 

 •  Зовсім скоро відзначатимемо День міста. Ваші побажання запоріжцям та рідному місту?

 • - Запоріжжя – найпрекрасніше місце на світі. А всім запоріжанам бажаю натхнення, бажання жити в місті та розвиватися.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі