Головний фігурант справи із загибелі Іл-76 з Мелітополя хоче піти у відставку

Головний фігурант справи із загибелі Іл-76 з Мелітополя хоче піти у відставку

Мова йде про генерала Віктора Назарова, звинувачуваного у знищенні проросійськими терористами літака Іл-76 з десантниками над Луганськом у 2014 році

Генерал-майор Віктор Назаров, головний фігурант справи щодо загибелі над Луганськом у 2014 році військово-транспортного літака Іл-76 над Луганськом, збирається піти у відставку, та вже у статусі цивільного намагатися довести свою невинність в інциденті, повідомляють ЗМІ.

Саме генерала Назарова називають винним у катастрофі Іл-76 з Мелітополя 14 червня 2014 року – тоді у збитому терористами літаку загинуло 9 льотчиків із Запорізької області та 40 десантників. Назаров на момент загибелі літака був начальником оперативного штабу Антитерористичної операції.

У 2017 році суд завершив розгляд розпочатої у грудні 2015 року справи, визнавши Назарова винним у "халатному відношенні до військової служби, скоєному в умовах воєнного або бойового стану". За версією прокуратури та суду, Назаров мав інформацію про небезпеку приземлення на ВПП Луганського аеропорту, але знехтував цими данними. Це призвело до того, що з трьох літаків Іл-76, яки доправляли підкріплення до сил ЗСУ в аеропорту, сів тільки один. Другий було збито, з огляду на що третій вимушений був повернутися. Виходячи з усього вищенаведеного, суд приговорив Назарова до семи років позбавлення волі.

Втім, Назаров одразу оскаржив вирок суду в апеляційній установі, де він, у порушення українського законодавства щодо термінів розглядання апеляцій, досі й перебуває. Наразі справу досі не розглянуто до кінця. Упродовж п'яти років він продовжував залишатися на службі, і тільки зараз вирішив звільнитися.

Сам Назаров, до речі, не вважає себе винним. Справу проти себе він називає політично змотивованою та побудованою лише на громадському резонансі.

"Я вирішив зосередити зусилля саме на кримінальному провадженні, роботі в судах, боротьбі. Моя мета, щоб нарешті від слова перейшли до справи. І правосуддя було правосудним. І щоб вироки відповідали закону, а не були політично мотивовані, або спиралися на тільки суспільний резонанс.", – заявив генерал "Громадському".

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі