Гостре питання: у Запорізькій ОДА відбувся круглий стіл з приводу захворюваності на кір

Гостре питання: у Запорізькій ОДА відбувся круглий стіл з приводу захворюваності на кір

У Запорізькій області з початку  2019 року зареєстровано 228 випадків кору: 153 дорослих та 75 дітей. Серед дорослих госпіталізація склала 75%, серед дітей – 53%. Як серед дітей, так і серед дорослих у 90% випадків хворіли не щеплені або не повністю щеплені, інформує сайт Запорізької ОДА.

З Запорізькій ОДА відбулася нарада. У заході взяли участь директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Вікторія Клименко, заступник директора - завідувач відділу дослідження біологічних факторів  Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України Олександр Мащак, головний лікар Запорізького обласного центру здоров’я Олександр Башлай, представники різних релігійних конфесій.

"Тільки шляхом вакцинації можна уникнути цього захворювання. У закладах охорони здоров’я є достатньо вакцини для щеплення. На сьогодні головна мета – донести до людей необхідність вакцинації для уникнення хвороби",- наголосила Клименко.

Довідково, кір - висококонтагіозне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, запалення мозку (менінгіт) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору не існує, тому єдиний спосіб запобігти ускладненням та летальним випадкам — це вакцинація.

З метою стабілізації епідситуації з кору в Запорізькій області активно проводяться профілактичні щеплення серед дітей та дорослих груп ризику.  

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі