Істотні зміни для держслужбовців: Комісія з питань вищого корпусу державної служби (№1)

Істотні зміни для держслужбовців: Комісія з питань вищого корпусу державної служби (№1)

Відбудеться звуження повноважень Комісії з питань вищого корпусу державної служби в наданні пропозицій щодо призначення та звільнення державних службовців категорії «А»

У Верховній Раді України зареєстрований законопроект № 1066. Його авторами є нардепи: Денис Малюсько, який обійняв посаду Міністра юстиції України, Владислав Криклій, Віталіі Безгин.

Суть документу у внесенні змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади. Цим законопроектом вносяться зміни до законів «Про центральні органи виконавчої влади», «Про Кабінет міністрів України», «Про державну службу», а також до низки інших нормативних актів, пов'язаних з діяльністю державних службовців.

Коротко про те, чого слід очікувати:

- Комісія з питань вищого корпусу державної служби

Відбудеться звуження повноважень Комісії з питань вищого корпусу державної служби в наданні пропозицій щодо призначення та звільнення державних службовців категорії «А». Зокрема, не потрібна буде участь Комісії з питань вищого корпусу державної служби в наступних діях:

1. Призначення на посаду Державного секретаря міністерства.

2. Призначення та звільнення з посади керівника центрального органу виконавчої влади.

3. Звільнення заступника керівника центрального органу виконавчої влади.

4. Призначення державних секретарів міністерств, керівників і заступників керівників центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету Міністрів України.

5. Призначення на посаду та звільнення з посади першого заступника і заступників Державного секретаря Кабінету Міністрів України.

Водночас на Комісію покладається ряд інших повноважень, пов'язаних з наданням згоди на дострокове звільнення з посади за ініціативою суб'єкта призначення державних службовців, які обіймають посади державної служби категорії «А», внесенням пропозиції суб'єкту призначення стосовно переводу державних службовців, які займають посади державної служби категорії «а», затвердження переліку посад державної служби, патронатної служби та посад працівників, які виконують функції по обслуговуванню, а також встановлення категорії посад державної служби за поданням керівника державної служби в апаратах допоміжних органів, утворених Президентом України.

До складу Комісії не входить керівник НАЗК. Кандидати до складу Комісії, крім членів Комісії за посадою, перед їх призначенням до складу Комісії проходять тестування, передбачене Порядком проведення конкурсу для кандидатів на зайняття посад державної служби категорії «А». У разі невдалої здачі тестування, такий кандидат не може бути призначений до складу Комісії. Участь в Комісії - на платній основі.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі