Істотні зміни для держслужбовців: режим ліквідації (№2)

Істотні зміни для держслужбовців: режим ліквідації (№2)

Ліквідовуються надбавки за ранг державного службовця

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект № 1066. Його авторами є нардепи: Денис Малюсько, який обійняв посаду Міністра юстиції України, Владислав Криклій, Віталіі Безгин.

Суть документу у внесенні змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади. Цим законопроектом вносяться зміни до законів «Про центральні органи виконавчої влади», «Про Кабінет міністрів України», «Про державну службу», а також до низки інших нормативних актів, пов'язаних з діяльністю державних службовців.

Читайте також: Істотні зміни для держслужбовців: Комісія з питань вищого корпусу державної служби (№1)

Коротко про те, чого слід очікувати:

- Ліквідація

1. Ліквідується поняття «працівники державних органів, які виконують функції з обслуговування».

2. Ліквідується посада «Голова Адміністрації Президента України» і, відповідно, посади його заступників. Замість цього встановлюються посади: Керівник Апарату Верховної Ради України та його заступники і керівник апарату (секретаріату) постійного допоміжного органу, утвореного Президентом України - як посади категорії «А».

3. Ліквідується встановлення рангів. Зате посади державної служби в державних органах поділяються на категорії і підкатегорії в залежності від порядку призначення, характеру і обсягу повноважень, змісту роботи і її впливу на прийняття остаточного рішення, ступеня посадової відповідальності, необхідного рівня кваліфікації та професійних компетенцій державних службовців.

4. Ліквідується проміжний розгляд скарг про порушене право на державну службу. При наявності такої скарги керівник державної служби зобов'язаний не пізніше 20 календарних днів з дня отримання скарги надати державному службовцю обґрунтовану письмову відповідь (рішення). У разі неотримання в установлений частиною третьою цієї статті строк обґрунтованої відповіді на скаргу або незгоди з відповіддю керівника державної служби державний службовець може звернутися з відповідною скаргою до суду.

5.Ліквідовуються:

- надбавки за ранг державного службовця;

- виплати за додаткове навантаження у зв'язку з виконанням обов'язків тимчасово відсутнього державного службовця в розмірі 50 відсотків посадового окладу тимчасово відсутнього державного службовця;

- виплати за додаткове навантаження у зв'язку з виконанням обов'язків за вакантною посадою державної служби коштом економії фонду посадового окладу за відповідною посадою.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі