Жага до влади: хто балотується у парламент по 75 округу в Запоріжжі (детально)

Жага до влади: хто балотується у парламент по 75 округу в Запоріжжі (детально)

Округом єдині: програми та декларації кандидатів

Журналісти видання "Факти Запоріжжя" вирішили дати читачам більше уявлення про те, кого вони обиратимуть в Раду. Ми помоніторили сайт ЦВК та НАЗК й назбирали інформацію про передвиборчі програми та статки кандидатів в нардепи від Запорізького регіону. Для зручності, публікуємо дані  за мажоритарними округами. 

Минулого разу ми разом з вами ознайомилися з ситуацією на 74 округу - це місто Запоріжжя, Комунарський та частина Олександрівського району. Наразі пильніше придивимося до заможних і амбітних висуванців від 75 округу - місто Запоріжжя, Дніпровський та Заводський райони. 

Усього від 75 виборчого округу балотується 13 кандидатів - персони впливові й досить різні. 

Серед них: 5 чинних депутатів Запорізької обласної та міської рад, які йдуть від «Опозиційної платформи - За життя», ВО «Батьківщина», партії Порошенка «Європейська Солідарність», крім них в Раду пробиваються і власник мережі автозаправок ZOG, і тележурналістка від «ГОЛОСу» Вакарчука, і підприємець від партії Солонтая «Сила людей», і ексголова комітету люстрації Народної Ради Запоріжжя, який, до того ж, під час президентської кампанії очолював Зе!офіс у Запоріжжі. Крім того, ми виявили 2 технічних кандидатів на окрузі.

Соціології за округом, на жаль, немає, однак, на нашу думку непогані шанси на прохід мають депутат-мільйонер Сергій Кальцев, адже балотується від «Опозиційної платформи», а в неї високий рівень підтримки у Запоріжжі, Роман Соха, бо йде від президентської партії, а вона б'є усі рейтинги електоральних симпатій та, ймовірно, Віталій Рябцев, бо зараз перебуває в центрі уваги усього міста, адже судиться з Володимиром Буряком й ініціює його відкликання з посади очільника міста, крім того, Рябцев балотується від партії Тимошенко.  

Перелік кандидатів:

Алентьєв Олександр Сергійович - президент громадської організація "Політичне об’єднання "Слуга народу". Самовисуванець (технічний кандидат).

Бєлий Микола Іванович - депутат Запрорізької міськради, директор ТОВ "ВІКОНДА-ЗАПОРІЖЖЯ", член політичної партії "Європейська Солідарність», балотується від неї ж. 

Бусько Віктор Михайлович - депутат Запрорізької облради, тимчасово не працює, член політичної партії «Опозиційний блок» та Команди Буряка, балотується від неї ж. 

Ващук Денис Сергійович - підприємець, член політичної партії «Сила Людей». В Раду йде від «Сили Людей».

Гришин Ярослав Володимирович - юрист, депутат Запорізької обларади, директор юридичної фірми "Ярослав Гришин та партнери", член партії "Укроп". Самовисуванець.

Каліцев Олексій Васильович - підприємець, безпартійний. Самовисуванець. Згідно з декларацією за минулі роки, має 4 будинки, 3 земельні ділянки та 3 авто. Вказує непогані прибутки.

Кальцев Сергій Федорович - депутат Запорізької облради, підприємець, радник директора на ТОВ "Компанія "Александр". На вибори йде від політичної партії Бойка й Медведчука «Опозиційна платформа - За життя». 

Рябцев Віталій Володимирович - підприємець, депутат Запорізької міськради, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", балотується від неї ж.

Савченко Олександра Юріївна - журналістка, керівник відділу на ЗНТРК "ТВ-5". Безпартійна, на вибори йде від "ГОЛОСу" Вакарчука. 

Серовський Олег Володимирович - фізична особа – підприємець. Власник ТК "Запорожойлгруп" (автозаправки ZOG). Безпартійний, самовисуванець. 

Сірий Дмитро Вікторович - депутат Запорізької міськради. Тимчасово не працює, безпартійний, самовисування.

Соха Роман Васильович - тимчасово не працює, член партії «Слуга народу». Балотується від президентської партії.

Хобенко Олександр Олександрович - керівник проекту ГО "Слуга для народу", безпартійний, балотується у якості самовисуванця (технічний кандидат).

А тепер детально про наймаститіших кандидатів. 

Сергій Кальцев

Майно

Депутат володіє (на праві спільної власності) 8 торговими марками та 8 патентами. З нерухомості має: недобудований дім, земельну ділянку, 2 квартири, 2 гаражі та 3 машиномісця. Декларує елітну італійську меблеву гарнітуру та солідні люстри від торгової марки DOTZAUER. Має MERCEDES-BENZS 500 2010 року випуску та LEXUS LS460L 2010 року випуску. Дружина володіє MERCEDES-BENZML 250 2013 року випуску.

Доходи: 97 146 гривень (ТОВ «Компанія «Александр») + 1 321 грн (проценти від вкладів) + 15 000 гривень (роялті) + 15 020 гривень (від відчуження цінних паперів та корпоративних прав). Кошти, розміщені на банківських рахунках складають - 133 151 гривня + 36 євро + 15 доларів. Ще 46 687 гривень + 1 261 долар + 855 євро декларує дружина. Крім того, депутат позичив гроші третім особам: 498 000 євро + 3 945 847 доларів.

Що обіцяє?

В Раді планує покінчити з ксенофобією та радикалізмом, сприяти виконанню Мінських угод, створити муніципальну поліцію, а ще - налагодити торговельно-економічні зв’язки з Росією:

Введення мораторію на порушення питань, що розколюють країну; припинення політики дискримінації, ксенофобії та радикалізму; виконання Мінських угод, надання Донбасу автономного статусу у складі України;забезпечення реального народовладдя через прийняття Закону «Про всеукраїнський та місцеві референдуми за народною ініціативою»; скасовування антиконституційних, дискримінаційних законів про мову, освіту, перейменування церкви; зняття недоторканності із Президента України, народних депутатів, суддів. Усі повинні бути рівними перед Законом; розширення повноважень місцевого самоврядування. Обласні та районні ради отримають можливість створювати виконавчі комітети, а люди – право на прямих виборах обрати керівників регіональної влади; створення муніципальної поліції з прямою виборністю її керівників; посилення кримінальної відповідальності за скоєння корупційних злочинів державними чиновниками.

Відновлення торговельно-економічних зв’язків з Росією та країнами СНД. Збереження землі у власності українських селян. Відкриття ринку с/г землі – виключно за результатами загальнонаціонального референдуму; боротьба з монополізмом, рейдерством та нечесною конкуренцією; зупинення деіндустріалізації, деградації та деінтелектуалізації країни. Зниження тарифів на газ для населення України; списання заборгованості населення за житлово-комунальні послуги та встановлення справедливих субсидій; підвищення виплат при народженні дитини: за першу дитину - 100 тис. грн, за другу - 200 тис. грн, за третю та наступних - 400 тис. грн; запровадження прогресивної системи оподаткування доходів фізичних осіб.

Забезпечення можливості навчатися рідною мовою; збереження та розвиток мережі шкіл, дошкільних та професійно - технічних закладів освіти; фінансування закладів професійно-технічної освіти з держбюджету; збільшення державного фінансування мережі пунктів медичної допомоги; відновлення доступної медичної допомоги за принципом «від села до столиці»; забезпечення невідкладної медичної допомоги; гідна зарплата, достойні умови праці — запорука повернення в Україну унікальних фахівців.

Ярослав Гришин

Майно

Готівкою має: 7 000 000 гривень, 50 000 доларів, 50 000 євро. У 2018 році, загалом, заробив понад 3 600 000 грн. З нерухомості має одну квартиру у Запоріжжі (належить Гришину), та ще 2 квартири в Запоріжжі (є співвласником) та гараж, придбаний за 40 690 гривень. Декларує 2 коштовні годинники: Breguet та Ulysse Nardin й автівку LAND ROVER DISCOVERY SPORT 2015 року випуску.

Що обіцяє?

Обіцяє добудувати мости через Дніпро, берегти екологію, підтримувати ОСББ, запровадити системи електронного контролю за діями представників виконавчої влади на окрузі та ін.:

Для округу: Буде зроблено все, що від мене залежить для добудови мостів через Дніпро. Система електронного контролю за діями та бездіяльністю виконавчої влади в Дніпровському і Заводському районах міста Запоріжжя. Контроль за збереженням зелених зон, їх розвиток і озеленення. Дотація і підтримка гурткам, спортивним секціям, студіям, які працюють з дітьми і не фінансуються з бюджету. Підтримка бібліотек, наповнення їх фонду сучасними, корисними книгами. Підтримка закладів освіти та охорони здоров’я – надання додаткового фінансування для їхнього розвитку. Постійна підтримка ОСББ, 100% виконання капітальних ремонтів багатоквартирних будинків, які заборгувала місцева влада. Чітка програма реконструкції 100% доріг округу на протязі 3 років. Розвиток повноцінної, безпечної велоінфраструктури. Тематична реконструкція парків. Розбудова інфраструктури для прогулянок з дітьми і занять спортом. Дієвий екомоніторінг, контроль за забрудненням і невідворотність екоштрафів. Реальна автономія закладів освіти.

Національний рівень: Наповнення стратегії розвитку Запоріжжя проектами розвитку, залучення субвенцій для фінансування вартісних проектів, проект №1 – запорізькі мости. Введення спрощеного оподаткування – автоматична сплата 2 відсоткового податку з обігу і 10% при перерахуванні на картку для виплати зарплати,в результаті чого не потрібна бухгалтерія, звіти і контроль фіскалів. Проект сприяє значній детінізації економіки). Повна ліквідація податку на додану вартість. Відновлення мораторію на зміну призначення рекреаційної землі, убезпечення парків і прибережних смуг від незаконної забудови на державному рівні. Доступне розмитнення автомобілів. Програма сприяння збільшення частки електротранспорту в якості комунального і державного, розвиток інфраструктури для велосипедів і електроавтомобілів. Скорочення чисельності податківців (за рахунок спрощення оподаткування і контролю за діяльністю підприємців) та штату місцевих державних адміністрацій. Повний аудит пенсійної реформи, виправлення помилок, перехід в накопичувальну систему пенсійного страхування. Відмова від недоторканості народних депутатів. Газ власного видобутку – на потреби українців для опалення житла. Знищення схеми Роттердам+, зниження вартості електроенергії для підприємств і населення.

Віталій Рябцев

МайноДекларує депутат одну земельну ділянку та одну квартиру. Підприємницька діяльність принесла у 2018 році лише 5 025  гривень за 2018 рік, натомість, у 2017 році політик заробив значно більше - 247 359  гривень. Ще 20 000  гривень депутат отримав від оренди майна. Дружина на основному місці роботи у 2018 році заробила 17 175  гривень.

Зазначає 100% корпоративних прав ТОВ «Лідер - холод ЛТД». Рябцев є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) на даному підприємстві. 

Що обіцяє?

Згідно з програмою, обіцяє знизити комуналку,  відремонтувати старе житло на округу, посилити відповідальність за шкоду екології, сприяти розширенню джерел наповнення міських бюджетів та ін.:

Розробка програми реновації житла (розселення людей зі старого житла, ремонт аварійного житлового фонду). Зниження комунальних тарифів. Кримінальна відповідальність для тих хто продає або виробляє неякісну воду та їжу. До місцевих бюджетів - 100% коштів екологічного податку: 75% до сільських, селищних, міських бюджетів, 25%) в обласні бюджети. Збільшення штрафів для підприємств і відповідальність посадових осіб за порушення природоохоронного законодавства, в тому числі за порушення/законодавства про охорону атмосферного повітря. Направлення частини коштів на створення програми з лікування та реабілітації постраждалих внаслідок негативного впливу навколишнього середовища в екологічно кризових регіонах. 

Виступає за розширення джерел наповнення місцевих бюджетів та залучення громадян до прийняття рішень та контролю влади.

Дмитро Сірий

Майно

Готівкою має 140 000 грн. У 2018 році отримав 90 000 грн. у якості подарунку. Згідно з е-декларацією, пан Дмитро ані квартири, ані роботи, ані автівки, ані землі у володінні не має. Все записане на рідних депутата. Вказує квартиру у Запоріжжі (належить батьку) і два авто: Mitsubishi Grandis та ЗАЗ 110217. Депутат ніде не працює, тож і зарплатню не отримує.

Що обіцяє?

Загалом, обіцяє допомогти школам, впровадити регулярний екомоніторинг, створити програми з проведення капремонтів з фінансуванням, ну і добудувати мости та боротися з монополістами: 

Обладнання шкіл Дніпровського та Заводського районів, сучасними комп’ютерними класами, інтерактивними дошками, покращеною матеріальною базою. Підвищення заробітних плат вчителям. Реконструкція спортивних майданчиків та стадіонів. А також, забезпечення регулярного моніторингу екологічної ситуації. Аудит екологічних надходжень у Запоріжжя. 

Збільшення штрафних санкцій за порушення законодавства у сфері охорони екології. Закріплення на законодавчому рівні, можливості проведення позапланових перевірок - підприємств забрудників. Створення програми проведення капітальних ремонтів житлових будинків міста з фінансуванням з місцевого, державного бюджетів. Сприяння виділенню державних коштів, для добудови мостів через р. Дніпро; проведення капітального ремонту переїзду через греблю ДніпроГЕС. Забезпечення на законодавчому рівні захисту прав кожного громадянина у відносинах з постачальниками комунальних послуг. Закріплення обов’язків кожного постачальника комунальних послуг перед громадою, введення жорстких санкцій до постачальників послуг за неякісно надані послуги.

Роман Соха

Декларацію ми не знайшли.

Що обіцяє?

Боротися за скасування недоторканності депутатів, дати бій корупції, монополії, запровадити закон про декларування чиновниками й членами їхніх родин не лише доходів, а й витрат: 

В Раді: Скасування недоторканності народних депутатів, запровадження механізму відкликання депутатів усіх рівнів, які втратили довіру виборців. Початку справжньої, а не декларативної боротьби з корупцією. Обмеження олігархічних монополій – постачальників теплової, електричної енергії та інших життєво необхідних послуг для громадян України, скасування формул на зразок «Роттердам+» в енергетиці та зменшення вартості комунальних послуг. Притягнення чиновників до відповідальності за незаконне збагачення. Реформування Збройних сил і поліпшення матеріального забезпечення армії. Проведення справжньої пенсійної реформи, яка дасть змогу отримувати гідні пенсії за довголітню та сумлінну працю. Ліквідації непотрібних державних органів і зайвих функцій.

На округу: Збільшення коштів місцевих бюджетів; запровадження механізмів, які унеможливлять зловживання з коштами громади з боку чиновників; розв'язання проблеми добудови мосту в м. Запоріжжі за рахунок залучення коштів державної програми; прозорого механізму ремонту доріг за принципом «Найгірші дороги ремонтуються першими».

Крім того, у разі обрання, обіцяє особисто внести такі законопроекти: 

Про запровадження декларування чиновниками й членами їхніх родин не лише доходів, а й витрат; Про посилення кримінальної відповідальності чиновників за здійснення корупційних злочинів – зокрема, впровадження обов'язкової конфіскації майна корупціонерів; Про обов’язок бізнесу компенсувати шкоду екології та здоров’ю людей, заподіяну в результаті господарської діяльності та техногенних катастроф; Про внесення змін до податкового кодексу та запровадження одноразової «нульової декларації» для бізнесу.  

Микола Бєлий

Майно

Декларує 3 нежитлові приміщення, 2 будинки і земельну ділянку. З автівок має ЗАЗ, KIA, MERCEDES та МОТОЧОВЕН. Декларує 100 % корпоративних прав ТОВ «Запоріжжя-Віконда». 

Гроші. 11 091 грн – заробітна плата за основним місцем роботи (ТОВ «Віконда-Запоріжжя»); 1 483 598 грн – дохід від підприємницької діяльності; 37 608 грн – картковий кредит (АТ КБ «Приватбанк»); 3 201 грн – проценти (АТ «Мотор-Банк»). Готівкою декларує: 890 000 ₴ + 35000 $ + 29 000 €.

Що обіцяє?

Згідно з програмою кандидата, для нього екологія - пріоритет номер 1. Обіцяє запровадити кримінальну відповідальність для керівників підприємств, що забруднюють повітря та водойми, а також підвищити пенсії, посилити відповідальність за порушення законодавства про публічні закупівлі. Детальніше:

Продовження фінансової децентралізації. Необхідно збільшити частку податків, яка залишатиметься в бюджеті громади: - до 80% на податок з доходів фізичних осіб (зараз 60%) та до 30% на податок з прибутку підприємств (зараз територіальна громада отримує 0% та не зацікавлена, щоб на її території розвивались прибуткові підприємства). В межах цих відсотків місцева влада повинна мати право надавати пільги для заохочення залучення інвестицій в громаду.

Сувора кримінальна відповідальність за порушення законодавства про публічні закупівлі. Державний бюджет – на великі інфраструктурні проекти. Достойні пенсії. Жодних привілеїв депутатам, суддям та іншим «хазяєвам» життя. Протягом першого року каденції забезпечити зростання щонайменше вдвічі пенсій для 90% українців за рахунок скорочення видатків на утримання державного апарату чиновників зі всілякого роду адміністрацій, міністерств та департаментів. Буде вимагати запровадження кримінальної відповідальності для керівників підприємств, що забруднюють повітря та водойми. Необхідно змінити механізм контролю та перевірки підприємств.

Наостанок наголосимо, що виборчі обіцянки далеко не завжди збігаються з планами кандидатів у разі їх обрання. Маємо сильну надію, що перевиборчі програми для них не порожні слова, аби пробратися в парламент. Отож, пильнуйте, аналізуйте й робіть вибір обмірковано. 

Буде корисно

Хто зараз представляє Запоріжжя та область в парламенті - дивіться  інфографіку видання "Слово і Діло".

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі