Кадри вирішують: Голова Запорізької ОДА Віталій Туринок готується представити свою команду

Кадри вирішують: Голова Запорізької ОДА Віталій Туринок готується представити свою команду

Команда президента Володимира Зеленського прийшла до влади, декларуючи намір ламати систему і змінювати підходи. Проте, кадрова політика нової влади викликає багато запитань і на державному, і на регіональному рівнях.

Серед ймовірних претендентів на посади – менеджери Рената Ахметова, люди Володимира Кальцева та бізнес-партнери голови регіону

У Запорізькій області поступово відбувається формування оновленої владної верхівки. 6 вересня регіон отримав нового керівника в особі підприємця Віталія Туринка, із бізнесом у Рівному. 12 вересня на посаду голови Служби безпеки України в області був призначений уродженець Закарпаття Борис Безрукий. А напередодні, 18 вересня, головою  обласного управління Національної поліції офіційно став Микола Лушпієнко з Сумщини.     

Вочевидь вже можна говорити про тенденцію призначення на керівні посади Запоріжжя вихідців з інших регіонів. Зазвичай подібні «географічні» кадрові рокірування обґрунтовують тим, що так звані «парашутисти» менш пов’язані із місцевими елітами, тому зможуть ефективно працювати, не лобіюючи інтереси якихось місцевих кланів. Як показує досвід того ж ексголови ЗОДА Костянтина Бриля, теза доволі сумнівна. Адже новопризначені посадовці з інших регіонів, як правило, починають свою роботу як раз із налагодження контактів на місцях та вивчення корупційних схем, які, переважно, не знищують, а просто підпорядковують під себе.

Команда президента Володимира Зеленського прийшла до влади, декларуючи намір ламати систему і змінювати підходи. Проте, кадрова політика нової влади викликає багато запитань і на державному, і на регіональному рівнях.    

На посаді голови Запорізької облдержадміністрації вже майже два тижні працює Віталій Туринок, і громадськість завмерла в очікування нових призначень. Але на сьогодні на свої посадах залишаються всі заступники голови ЗОДА, керівники департаментів, структурних підрозділів та підпорядкованих підприємств і установ.

Серед нових облич можна назвати хіба що два. Так, Володимир Головешко в оперативному плані заходів ОДА значиться як «відповідальний за проведення» деяких заходів. Проте офіційно він досі працює й отримує зарплатню у обласній раді, і розпорядження про його призначення радником чи на іншу посаду у ОДА на сайті немає. Такий собі «неофіційний радник», що оберігає Віталія Туринка від нав’язливих  комунікацій  та неприємних ситуацій. 

А також Віктор Межейко, який доволі частий гість у приймальній керівника області, якому дає поради «на громадських засадах», без офіційного статусу.

Обидва завдячують розвитку кар’єри Партії регіонів. Володимир Головешко працював радником ексголови ПР та губернатора Олександра Пеклушенка, якого судили за жорстокий розгін Майдану у Запоріжжі взимку 2014 року. Згодом, Головешко знайшов себе у «Опозиційному блоці». Віктор Межейко був тісно афільований із групою «ексмотрящего» Євгена Анісімова і отримав вирок за розгін Майдану, єдиний з підозрюваних, оскільки Олександр Пеклушенко вкоротив собі віку, а ексочільник обласної Нацполіції генерал Володимир Серба втік від правосуддя до Росії.

Проте, нові призначення – лише питання часу. Адже Віталію Вікторовичу буде важко пояснити громадськості, що в оновленій верхівці влади регіону роблять старі корумповані посадовці. Хіба що, на такий крок Віталія Вікторовича підштовхне суттєвий кадровий голод.

У кулуарах запорізької політики активно обговорюється компроміс, якого, нібито, досягнуто між новим головою ОДА та менеджментом Ріната Ахметова у Запоріжжі. Що дає підстави припустити, що частково серед призначенців Віталія Туринка побачимо вихідців з цієї бізнес-групи.

Крім того, можна говорити про певний вплив на команду Зе та нового голову ОДА з боку братів Сергія та Володимира Кальцевих. Напередодні президентських і парламентських виборів ЗМІ повідомляли про те, що саме Володимир Кальцев контролюватиме «Слугу народу» на Запоріжжі. Але, зрештою, місцевий «Наш край» об’єднався з ОП «За життя», від якої Володимир Федорович і став нардепом. Проте, зв'язок із «слугами народу» залишився не лише на політичному, але й бізнесовому рівні.

Не виключено також, що Віталій Туринок візьме у команду когось зі своїх бізнес-партнерів, друзів чи родичів. І хоча призначення на посаду очільника регіону самого Віталія Туринка викликало обурення частини впливових запоріжців, навряд, хтось зможе завадити Віталію Вікторовичу при призначеннях віддати перевагу відданим і «своїм», а не професійним і «чужим» запоріжцям.  

Ймовірно, також, що на своїх посадах залишаться деякі чинні керівники департаментів, які є професіоналами і не заплямували себе участю у сумнівних оборудках та корупційних схемах.   

Видання «Факти Запоріжжя» підготувало до Віталія Туринка як голови Запорізької ОДА розгорнутий перелік питань про нього особисто, його оточення, бачення стратегії розвитку Запоріжжя. Запитали й про команду – хто ці люди і коли будуть призначення?  Проте, відповідей, наразі, не отримали.

Натомість, як повідомляють поінформовані джерела, нові кадрові призначення у ЗОДА не забаряться. Частину своєї команди Віталій Туринок готується презентувати найближчим часом – на початку наступного тижня. Чекаємо з нетерпінням.

Далі буде. Стежте за новинами.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі