Каміння, сміття, та чужа власність: запорізьким АТОвцям виділили під забудову непридатні землі

Каміння, сміття, та чужа власність: запорізьким АТОвцям виділили під забудову непридатні землі

Території, які виділено ветеранам та членам сімей загиблих в АТО, для забудови просто непридатні, та ще й частково вже мають власників.

У Запоріжжі – черговий скандал із землею. Але на цей раз постраждали від несправедливості ветерани Антитерористичної операції на сході України та члени сімей загиблих українських військових – люди, які віддали Батьківщині найдорожче, що в них було.

Як пише Катерина Рождественська із "Запорізького центру розслідувань" на 061, ще у 2017 році АТОвці та члени родин загиблих отримали давно обіцяну їм землю під забудову. Але деякі території, як виявилося, вже мають власників, а деякі взагалі непридатні до будь-якої забудови.

Зокрема, мова йде про землі біля колишнього цеглинного заводу. Там такий ландшафт, що без попереднього вирівнювання (доволі дорога процедура) будувати на тій землі неможливо, каже голова обласного Центру допомоги бійцям Андрій Несмачний. При тому, що на розробку Детального плана території з бюджету Запоріжжя витратили 188 тис грн, щось явно пійшло не так. Дістатися території можна тільки одним маршрутом – №2, який ходить раз на 20 хвилин, проїзд коштує 6 грн, та від зупинки до земель потрібно йти ще хвилин 10, повз руїни та каміння. Та головне навіть не це, а те, що від територій 300 метрів до Запорізького масложиркомбінату та 500 метрів до Запорізького абразивного заводу – дуже "екологічних" міських підприємств.

Не краща ситуація і з іншими ділянками – як виявилося, частину відведених АТОвцям земель вже розпаювали раніше. Що тепер із цим робити – невідомо, бо міська рада тільки розводить руками та обіцяє ситуацію якось виправити. Можливо. У майбутньому. До речі, деякі з цих земель, що нині знаходяться на території Вільнянського району, ще у 2006-2009 роках були передані у власність третім особам за розпорядженням сумнозвісного депутата Вадима Кривохатька, на той час голови Вільнянської РГА. Усього він "списав" 225 гектар землі вартістью приблизно у 2,23 млн грн.

Наразі через спірні території біля поселень Криничка та Тепличне, у Військовому містечку та інших йде низка судових розглядів. Місьрада, держгеокадастр та інші посадовці звинувачують один одного, а АТОвці залишаються без гарантованої їм державою землі. Що буде далі – невідомо. Але ми будемо пильно слідкувати за цією темою.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі