Кандидатам у депутати місцевих рад більше не потрібна довідка про відсутність судимості

Кандидатам у депутати місцевих рад більше не потрібна довідка про відсутність судимості

Для реєстрації  на місцеві вибори кандидати повинні надати пакет документів: автобіографію, заяву про участь у місцевих виборах та інші. Раніше у пакеті документів для подання до територіальної виборчої комісії зазначалась довідка про відсутність судимості. 

Виконуючи норми Закону тисячі кандидатів подали копії паспорту для оформлення довідки. Довідка про відсутність судимості надається безкоштовно, строк очікування 30 днів. У випадку, якщо довідка потрібна у коротший термін - необхідно заплатити. У сервісних центрах МВС вартість стартує від 160 і вище. Також існує ціла мережа фірм-посередників, які займаються оформленням таких довідок. Ціна на послуги таких фірм стартує з 450 грн і вище. У Києві термінове оформлення довідки вартує 1600 грн.

Особливість оформлення довідки про відсутність судимості для кандидатів в тому, що вона мала бути оформлена не раніше за 5 вересня та не пізніше за 25 вересня (кінцевого терміну подачі документів). Тож більшість кандидатів скористались платною послугою, аби вкластись у відповідні строки.

За кілька днів до реєстрації кандидатів на місцеві вибори ВРУ скасовує обов'язковість такої довідки. Виникає питання, чому скасували довідку після того, як більшість кандидатів їх отримали? Це можливість заробити тисячі гривень, або спроба приховати кримінальне минуле деяких кандидатів? Якщо це була спроба полегшити процес подання документів, чому довідку не скасували на місяць раніше? Враховуючи, що в українському парламенті більшість депутатів належать до єдиної політичної сили, виникає підозра, що це рішення вони приймали для себе.

Подібні зміни незадовго до виборів повинні насторожити, оскільки чим більше нововведень - тим більший шанс у політичних партій помилитись при оформленні документів, що в сою чергу допоможе позбутись політичних конкурентів.

Коментарі