Катерина Одарченко презентувала у Запоріжжі проект «Національна платформа»

Катерина Одарченко презентувала у Запоріжжі проект «Національна платформа»

Сьогодні, 5 червня, у Запоріжжі відбулася презентація всеукраїнського проекту «Національна платформа». Про його суть запоріжцям розповіла ініціатор проекту, голова Інституту Демократії та розвитку «Polita» Катерина Одарченко.

«Створена за горизонтальним принципом, платформа повинна стати інструментом для об’єднати експертів, професіоналів та активних громадян навколо розробки довгострокової стратегії розвитку Української держави, у тому числі, галузей економіки. В основі нашого проекту лежить нагальна потреба у створенні функціональної моделі ефективного державного управління», - зазначила Катерина Одарченко.

Структурно проект поділений на напрямки та блоки, навколо кожного з яких формуються робочі групи. Зокрема, виділяються економічний, соціальний та державний напрямки, в рамках яких пропрацьовується широке коло тем і питань: енергетична безпека, інновації, регіональний розвиток, забезпечення прав і свобод, гендерна політика, екологічний блок, безпека та оборона, виборча система і чесні вибори, тарифна політика, пенітенціарна система, антикорупційні органи та багато інших.

Всім бажаючим приєднатися до ініціативи її організатори пропонують розмістити на сайті «Національної платформи» свої пропозиції, проекти, плани, концепції. Згодом їх обговорення буде проводитися створеними в рамках проекту секторальними робочими групами. А фіналом стане презентація проектів їх авторами на загальних зборах.

У презентації взяли участь інші експерти, які вже долучилися до ініціативи.

Так, підприємці Еліна Клібанова, Едуард Курганський та Тимур Чмерук поділилися власним досвідом і напрацюваннями у галузях функціонування малого та середнього бізнесу, податкового законодавства, залучення інвестицій.

Спільна теза, яка звучала у виступах всіх спікерів – для якісних перетворень у державі необхідна жвава дискусія, нові ідеї та принципи, які ляжуть в основу ефективної роботи оновлених державних інституцій.

 

На необхідності консолідації суспільства задля боротьби із корупцією наголосив один з лідерів Громадської організації «Стоп корупції» Ігор Бондарчук. Він зупинився на принципах та інструментах діяльності організації, а також наголосив на неефективності роботи антикорупційних органів, які на сьогодні працюють у країні.

Відповідаючи на запитання присутніх, Катерина Одарченко наголосила, що проект стартував лише чотири місяці тому, а робочі групи запрацювали лише два місяці тому. На сьогодні проект «Національна платформа» не пов’язана із жодною політичною силою чи державною установою, і фінансується власним коштом її організаторів.

Голова Інституту Демократії та розвитку «Polita» наголосила, що проект у підсумку повинен створити платформу для трансформації держави через реальні механізми впливу на владу, а також сприяти вихованню лідерів думок, які стануть носіями прогресивних ідей та компетенцій у різних галузях економіки, політики, суспільного життя як на загальнонаціональному рівні. Так і в регіонах.

Завершити збір проектів та ідей команда «Національної платформи» планує цієї осені. Потому розпочнеться новий етап – впровадження у життя напрацювань та проектів.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.

 

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі