Китайці знайшли ще один спосіб заволодіти запорізьким "Мотор Січ"?

Китайці знайшли ще один спосіб заволодіти запорізьким 'Мотор Січ'?

Китайська корпорація Beijing Skyrizon Aviation Industry вже давно вподобала собі запорізьке авіапідприємство

Корпорація Beijing Skyrizon Aviation Industry з Китаю, яка є частковим власником запорізького авіабудівного підприємства "Мотор Січ", винайшла новий спосіб закінчити поглинення заводу – вона обіцяє поступитися державному концерну "Укроборонпром" чвертю акцій "Мотор Січ" (25%).

Як повідомляє Liga.Net, цю інформацію підтвердили у прес-службі держконцерну, зазначивши, що китайці готові передати частку акцій цілком безкоштовно. Це дозволить їм завершити поглинення "Мотор Січі" – оборудку, яку два роки тому назад заблокувала Служба безпеки України.

Більше того, "Укроборонпром" та китайська корпорація уклали між собою кілька документів – у тому числі, договір про співпрацю та договір про сумісне управління підприємством "Мотор Січ". Але здійснити цю домовленість можна буде лише після дозволу Антимонопольного комітету України, який зараз розглядає відповідну заяву.

Нагадаємо, що у липні 2017 року СБУ заблокувала оборудку з продажу афільованим з Beijing Skyrizon Aviation Industry інвесторам з Китаю 56% акцій "Мотор Січ", відкривши кримінальні провадження за статтями "диверсія" та "підготовка до злочину". За поданням СБУ Шевченківський райсуд Києва у тому ж липні наклав арешт на акції запорізького підприємства.

В СБУ вважають, що придбання такого об'єму акцій може свідчити про наміри перенести виробництво до Китаю – що спростовує сам президент "Мотор Січ" В'ячеслав Богуслаєв, який називає діяльність СБУ "спробою рейдерського захоплення", та прес-служба ДК "Укроборонпром", яка запевняє, що ні про яке перенесення виробництва до Китаю мови не йшло і не йде.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі