Кого на парламентських виборах підтримають запоріжці: опитування

Трохи більше ніж за два тижні Україна обиратиме новий парламент. Позачергові вибори (9 скликання) у Верховну Раду мають відбутися у неділю, 21 липня. 

Яка партія імпонує та за кого планують голосувати мешканці Запоріжжя, й чи слідкують вони за політичною ситуацією в країні, - дізнавалися наші кореспонденти.

До відома, багато чинних запорізьких депутатів, бізнесменів, АТОвців балотуються в Раду. У нашому регіоні є 9 одномандатних виборчих округів, від кожного ОВО в парламент хочуть пройти по 10-17 кандидатів. Та лише той, хто отримає найбільшу підтримку, буде представляти інтереси запоріжців у ВРУ. 

На наше питання, чи знають жителі міста чинного нардепа від свого округу, майже всі сказали - ні. Загалом, люди, опитані нашими журналістами мають туманне уявлення про політичні сили, а кандидатів не знають взагалі. 

Нагадаємо, планові вибори мали відбутися 27 жовтня 2019 року, однак новообраний президент Володимир Зеленський забажав інакше. Під час інавгураційної промови він оголосив про розпуск Верховної Ради. Наступного дня Гарант підписав відповідний указ. 

Аби пройти в парламент, треба подолати 5%-ий бар'єр (прохідний). Крім того, виборцям важливо пам'ятати про те, що:

- 225 депутатів обираються в загальнодержавному багатомандатному окрузі за виборчими списками від політичних партій

- інші 199 нардепів за мажоритарною системою в одномандатних округах.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі