"Корупційна здача": в Україні запрацює реальний механізм захисту та мотивації викривачів хабарництва

'Корупційна здача': в Україні запрацює реальний механізм захисту та мотивації викривачів хабарництва

Винагороду планують виділяти з тих коштів, які надійдуть до казни у якості відшкодування збитків державі, від сплати санкцій, штрафів тощо.

Вчора, 14 вересня, народні депутати проголосувала за президентський законопроєкт, який передбачає винагороду викривачам корупційних злочинів в розмірі десяти відсотків від суми "корупційної оборудки" або завданих державі збитків.

Законопроєктом пропонується доповнити закон України «Про запобігання корупції» статтею 53-7 «Винагорода викривачу», яка передбачає право викривача корупції на винагороду за повідомлення про корупційний злочин. За заохочення викривачів корупції висловилися 283 народних обранців.

Документом передбачається три способи повідомлення про можливу корупцію:

  • уповноваженому органу за місцем роботи викривача;
  • через ЗМІ та громадські організації;
  • через анонімний канал Національного агентства з протидії корупції.

Законопроєкт розшифровує також і поняття викривача: це особа, яка переконана у вірогідності інформації, що повідомляється нею про можливі факти корупції або пов’язані з нею правопорушень. У разі остаточного прийняття законопроєкту (у другому читанні в цілому), викривачі отримуватимуть 10% від грошового розміру предмету корупційного злочину або розміру завданих державі збитків, але не більше ніж 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Винагороду планують виділяти з тих коштів, які надійдуть до казни у якості відшкодування збитків державі, від сплати санкцій, штрафів тощо.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі