Костянтин Бриль та грантові гроші для соціально-економічних потреб ветеранів АТО (оновлено)

Костянтин Бриль та грантові гроші для соціально-економічних потреб ветеранів АТО (оновлено)

Сьогодні ми згадаємо ще один з етапів діяльності Костянтина Бриля на посаді губернатора Запорізької області, який пов’язаний з відновленням інфраструктури, створенням умов для надання медичних послуг, реабілітації та психосоціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та ветеранів АТО/ООС, підтримкою розвитку їх підприємницького потенціалу та отримання доходу.

Так, у вересні 2016 року Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України отримало фінансову допомогу від Міжнародного банку реконструкції і розвитку у розмірі 3,2 млн дол. США для впровадження проєкту «Подолання наслідків конфлікту, пілотний проєкт з відновлення та розбудови спроможностей».

Комітетом МТОТ у 2017 розглянуто подані для участі у конкурсному відборі 83 заявки органів місцевого самоврядування, територіальних громад Харківської, Запорізької, Дніпропетровської та Миколаївської областей та відібрано 10 проєктів для реалізації. Ці новаторські пілотні проєкти мали впроваджуватися в громадах, які постраждали від конфлікту (в тих, де розміщується значна кількість ВПО, ветеранів), для вирішення соціально-економічних потреб таких громад.

Два з десяти відібраних проєктів, повинні були бути реалізовані на території Запорізької області, це «Нові можливості адаптації внутрішньо переміщених осіб та ветеранів АТО у громаду м. Запоріжжя» («Перспектива» – «Бізнес-Платформа») та «Реабілітація та відновлення – крок у комфортне життя» м. Бердянськ, Запорізька область, загальна вартість 477 тис. дол. США.

Реалізовані дані проєкти повинні були у термін: серпень 2017 – липень 2019, але результати аудиту, проведеного Рахунковою палатою свідчать про нерезультативне використання Запорізькою обласною державною адміністрацією виділених коштів.

Перший проєкт:

Субпроєкт «Нові можливості адаптації внутрішньо переміщених осіб та ветеранів АТО у громаду м. Запоріжжя» («Перспектива» – «Бізнес-Платформа») (угода про співпрацю від 10.04.2018 № 5-2018, далі – угода № 5).

Між МТОТ та Запорізькою облдержадміністрацією (ініціатор-імплементатор) укладено угоду № 5 на загальну суму, еквівалентну 325 тис. дол. США (з яких 270,5 тис. дол. США фінансується шляхом коштів Гранту та 54,5 тис. дол. США – шляхом співфінансування ініціатором-імплементатором). Виконання цих заходів згідно з угодою заплановано до 03.06.2019.

Ціллю субпроєкту є надання психосоціальної підтримки, сприяння у працевлаштуванні та самозайнятості (розвитку власної справи) цільовим категоріям громадян (ВПО, ветеранам АТО та членам їх сімей).

Аудитом встановлено, що у 2018 році придбано та встановлено комп'ютерне обладнання (ноутбуки, принтери, зовнішній жорсткий диск) в кількості 14 одиниць на загальну суму 177,0 тис. грн (6,3 тис. дол. США).

З передбачених Планом закупівель трьох закупівель консультаційних послуг та тренінгів здійснено лише одну на суму 217,2 тис. гривень. Щодо двох інших закупівель вартістю 30,1 тис. дол. США (послуги з психологічної та соціальної підтримки – 27,7 тис. дол. США та тренінги з підтримки фахівців психологів – 2,4 тис. дол. США) відбір консультантів не здійснено.

Не виконано напрям «Психологічна підтримка». Рішенням Запорізької ОДА через відсутність у штаті відповідних фахівців скасовано захід «Тренінг з підготовки фахівців-психологів, які будуть працювати в проєкті за напрямком психологічної допомоги».

Співфінансування ініціатором-імплементатором (оплата за неконсультаційні послуги) у сумі 54,5 тис. дол. США не здійснювалось.

Таким чином, несвоєчасне виконання угоди № 5 зумовлено перенесенням термінів початку відбору консультантів та укладання договорів. Незабезпечення своєчасного надання психосоціальної підтримки, сприяння у працевлаштуванні та самозайнятості ВПО та ветеранів АТО у громаду м. Запоріжжя свідчить про неналежне виконання обов’язків МТОТ як координатором та Запорізькою ОДА як ініціатором-імплементатором.

З результатами аудиту проєкт з надання психосоціальної підтримки, сприяння працевлаштуванню ВПО та ветеранів у м. Запоріжжя має найнижчий ступінь виконання 14 %.

Другий проєкт:

Субпроєкт «Реабілітація та відновлення – крок у комфортне життя» м. Бердянськ, Запорізька область (угода про співпрацю від 10.04.2018 № 6-2018, далі – угода № 6).

Між МТОТ, Виконавчим комітетом Бердянської міської ради Запорізької області (ініціатор) та Комунальною установою Бердянської міської ради «Бердянське територіальне медичне об’єднання» (імплементатор) укладено угоду № 6 (з урахуванням змін від 16.10.2018) на загальну суму, еквівалентну 152,1 тис. дол. США (з яких 121,8 тис. дол. США фінансується шляхом коштів Гранту та 30,3 тис. дол. США – внаслідок коштів співфінансування ініціатором).

Довідково. Відповідно до додаткової угоди від 16.10.2018 змінено імплементатора (Комунальною установою «Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів» Бердянської міської ради передано, а Комунальною установою Бердянської міської ради «Бердянське територіальне медичне об’єднання» прийнято усі права та зобов’язання, визначені в угоді №6 ) та назву субпроєкту (назву «Надання допомоги особам з інвалідністю віком від 18 років шляхом створення відділення соціально-медичної реабілітації» змінено на «Реабілітація та відновлення – крок у комфортне життя»).

Ціллю субпроєкту є надання послуг медичної та фізичної реабілітації, психологічної допомоги жителям Бердянського госпітального округу, включаючи ВПО, ветеранів АТО, що потребують реабілітації, шляхом створення реабілітаційного відділення Комунальної установи Бердянської міської ради «Бердянське територіальне медичне об’єднання».

Угодою передбачалось виконання до 03.06.2019 таких завдань:

 • створення реабілітаційного відділення, закупівля медичного, електричного та комп’ютерного обладнання, обладнання для кабінету логопеда (станом на 01.07.2019 не виконано, у приміщеннях проводяться ремонтні роботи);
 • закупівля обладнання для ЛФК (виконано);
 • проведення тренінгів для ветеранів АТО, ВПО та членів сімей інвалідів від 18 років (не виконано, закупівля перебуває на стадії визначення переможця).

Станом на 01.07.2019 з початку реалізації субпроєкту шляхом коштів Гранту укладено 4 договори та придбано матеріальні цінності за компонентом «Товари» на загальну суму 1 392,1 тис. грн. (52,1 тис. дол. США), що становить 42,8 відсотка кошторисної вартості субпроєкту за кошти Гранту.

За результатами огляду контрольною групою Рахункової палати майна, придбаного шляхом коштів Гранту, встановлено, що на 01.07.2019 в двох приміщеннях, розташованих у підвалі будівлі Комунальної установи Бердянської міської ради «Бердянське територіальне медичне об’єднання» знаходиться майно, яке не використовується:

 • 37 одиниць обладнання для зали лікувальної фізкультури;
 • 12 одиниць обладнання для кабінету психолога;
 • 4 дивани;
 • 30 офісних стільців;
 • 12 шаф;
 • 9 столів;
 • 1 комплект кухні;
 • 2 набори настільних ігор).

Отже, цілей субпроєкту не досягнуто. Невикористання імплементатором протягом 2-4 місяців станом на 01.07.2019 майна, придбаного у березні та травні 2019 року шляхом коштів Гранту на загальну суму 1 392,1 тис. грн (52,1 тис. дол. США), у зв’язку з не створенням реабілітаційного відділення КУ «Бердянське територіальне медичне об’єднання» свідчить про нерезультативне використання коштів Гранту.

З матеріалами Звіту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених Міністерству з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, на заходи з реінтеграції тимчасово окупованих територій та їх населення в єдиний конституційний простір України, затверджений рішенням Рахункової палати від 22.10.2019 № 29-3 можна ознайомитись за посиланням.

Якщо Вам відомі:

 • 1. факти порушення законів України посадовими особами;
 • 2. факти про корупційні схеми у державних органах, комунальних підприємствах та органів місцевого самоврядування;
 • 3. зловживання службовим становищем посадових осіб.

Звертайтесь до ГО "Справжні дії":

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі