Латентна корупція очільника Запорізької ОДА Віталія Туринка

Латентна корупція очільника Запорізької ОДА Віталія Туринка

Успішний бізнесмен, ніколи не стане хорошим державним діячем, його єдиний інтерес - кишеня, набита грошима, а не народ.

Останні два місяці особлива увага з боку голови Запорізької ОДА Віталія Туринка приділяється представникам норвезької компанії NBT, яка планує побудувати в Запорізькій області найбільшу в Європі вітрову електростанцію Зофія, потужністю 750 МВт, що буде розташована на територіях Якимівської і Кирилівської ОТГ.

Так, 19 вересня відбулася перша зустріч очільника області з норвезьким інвестором – віцепрезидентом компанії NBT Торстейном Йенссеном та регіональним менеджером компанії NBT Владиславом Казаком, на зустрічі також були присутні стажист на посаду заступника голови Запорізької ОДА Володимир Тарасенко, радник голови ОДА Володимир Головешко та начальник Управління зовнішніх зносин та ЗЕД Артур Бойко.

На зустрічі Віталій Туринок висловив побажання, щоб матеріали для будівництва були українськими. Посадовець також підкреслив, що у разі виникнення «незрозумілих» ситуацій, інвестори можуть одразу звертатись до цього напряму.

8 жовтня відбулася друга зустріч Віталя Туринка з віцепрезидентом NBT Бьоргом Творгом та регіональним менеджером компанії  Владиславом Казаком.

На цей раз зустріч була організована у форматі круглого столу, на якій були присутні: заступник голови ОДА Андрій Антонов, стажисти на посаду заступників голови ОДА Володимир Тарасенко та Марина Кудерчук, директор Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції Ірина Солоннікова, в.о. начальника ГУ Держгеокадастру в області Петро Присяжнюк, начальник Запорізької митниці Олексій Мужев, начальник підрозділу УСБУ Павло Владимиров, начальник Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Билим, в.о. начальника Головного управління ДПС Руслан Рачинський, в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів Ірина Каткова, голова Якимівської районної державної адміністрації Олександр Правосуд, представник Якимівської селищної ради Максим Забара та голова Кирилівської ОТГ Іван Малєєв.

На цій зустрічі керівництву компанії NBT було продемонстровано адміністративний ресурс, яким володіє Віталій Туринок, також інвестор почув чітку команду підлеглим у всьому сприяти реалізації проєкту, та надавати максимальну допомогу за своїми напрямками.

Керівництву району та територій Віталій Туринок поставив задачу щодо проведення роз’яснювально-інформаційної роботи серед жителів, які наразі налаштовані проти будівництва вітрогенераторів.

За нашою інформацією, після офіційної частини зустрічі відбулась кулуарна, на якій Віталій Туринок та Володимир Тарасенко домовились з представником компанії NBT в Україні Владиславом Казаком про те, що поставляти бетон для бетонування фундаменту та паль для вітрогенераторів будуть підконтрольні їм підприємства.

 

Казак Вальтер Владислав

В обмін на це, чиновники гарантують повне сприяння реалізації проєкту будівництва вітрової електростанції «Зофія».

За нашими підрахунками мова йде про багатомільйонну угоду, адже для бетонування одного фундаменту для вітрогенератора використовується 600 м³ бетону, ще 400 м³ заливається під фундамент в палі. Таким чином для монтажу одного вітрогенератора використовується 1 000 кубічних метрів бетону.

Схема фундаменту опори вітрогенераторів

 

А тепер трохи математики. В рамках реалізації інвестиційних проєктів компанія NBT розглядає 200 локацій для встановлення від 125 до 192 сучасних ВЕУ одиничною потужністю від 4,5 МВт до 6,0 МВт.

За планом, проєкт «Зофія» буде реалізований впродовж 2019-2021 років, за цей час буде використано від 125 000 до 192 000 метрів кубічних бетону, відповідно вартість буде понад 200 мільйонів  гривень, з яких Віталій Туринок покладе до власної кишені певний відсоток.

Іноземні інвестиції повинні стимулювати розвиток середнього бізнесу в регіоні, але нам не зрозуміло, чому в даному випадку цей саме бізнес, пов’язаний  з очільником області.

На прикладі цього ми бачимо яскраве підтвердження влучного висловлювання  32-го президента  США Франкліна Рузвельта:

Успішний бізнесмен, ніколи не стане хорошим державним діячем, його єдиний інтерес - кишеня, набита грошима, а не народ.

 

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі