Локалізація аварії на бердянському колекторі коштуватиме Запорізькій області понад 100 млн. грн.

Локалізація аварії на бердянському колекторі коштуватиме Запорізькій області понад 100 млн. грн.

Вже понад 10 днів жителі міста Бердянськ Запорізької області відрізані від водопостачання. Аварія на магістральному каналізаційному колекторі набула стихійних масштабів.

На початку тижня повідомлялося, що на заміну комунікацій необхідно близько 20-ти млн. грн. Ці кошти влада збиралася просити з резервного фонду області.

Але вчора, 5 лютого, в бердянській мерії мова зайшла про іншу вартість, необхідну для ремонту колектора - 110 млн. грн.

Така величезна сума включає покриття невідкладних ремонтних робіт - 40,63 млн. грн., відновлення 1 117 погонних метрів колектора, покриття можливих екологічних штрафів та інших витрат, пов'язаних з аварією на колекторі.

Відомо, що раніше через систему електроних закупівель ProZorro проводилися тендери, на які виділялися величезні кошти з оновлення каналізаційної системи у Бердянську. І гроші були використані у повному обсязі.

Але, виходячи із сформованої ситуації, виникає питання, на що були витрачені бюджетні кошти, у тому числі й з Екофонду.

Нагадаємо, що 27 січня на ділянці магістрального каналізаційного колектора, що знаходиться на Мелітопольському шосе в місті Бердянськ, сталося руйнування труби колектора. Внаслідок цього 6 мікрорайонів міста залишились без водопостачання.

Через тиждень проблема ускладнилася через обвал ділянки поряд з колектором. Водопостачання у деякі райони міста знову було зупинено.

За фактом події Бердянська поліція під процесуальним керівництвом прокуратури Запорізької області відкрила кримінальне провадження за ознаками ч.1 ст.367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.


Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі