Мільйонні активи та кредити: аналіз е-декларації запорізького депутата Романа Сохи

Мільйонні активи та кредити: аналіз е-декларації запорізького депутата Романа Сохи

В інформаційному блоці про членів сім’ї Роман Васильович вказав свого сина та громадянську жінку, ім'ям якої просякнута вся декларація пана Сохи.

Роман Соха – депутат Верховної Ради IX скликання. В 75-ому мажоритарному окрузі йому вдалося обійти Сергія Кальцева з партії «Опозиційна платформа – за життя» та Віктора Буська від «Опозиційного блоку». Ми проаналізували е-декларацію нардепа фракції «Слуга народу», знайшовши там дещо цікаве.

Екс-банкір народився у Запоріжжі. Отримав вищу освіту за спеціальністю «Фінанси». Роман Соха виріс у звичайній сім’ї, тому кар’єру він робив самостійно. У 2001 році вступив на посаду економіста валютного відділу банку, ставши згодом директором регіонального центру банку.

Роман Соха вирішив приєднатись до партії «Слуга народу» після побаченого інтерв’ю Гордона із Зеленським. Колишнього банкіра зачепила чесність кандидата в президенти, після чого він став частиною команди змінотворців. Наразі він є членом комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації.

А тепер детальніше розглянемо декларацію нардепа, яка містить свої родзинки.

В інформаційному блоці про членів сім’ї Роман Васильович вказав свого сина та громадянську жінку, ім'ям якої просякнута вся декларація пана Сохи.

Серед нерухомого майна – дві квартири, задекларовані жінкою Романа Сохи. Перше помешкання оцінено в 242 400 гривень. Власницею квартири виступає Ольга Зуєва, а сам Роман Соха, разом із сином, мають лише право користування. Вартість іншого помешкання, отриманого в 1994 році, не зазначається. Натомість, квартира на праві спільної власності належить чотирьом особам: Зуєвим Ользі, Віктору, Наталі та Олені.

Задекларований громадянською дружиною також автомобіль марки «Jeep» 2007 року випуску. Зазначається, що його вартість на дату набуття, становила 107 905 гривень.

Згідно з декларацією, Роман Соха не має ані цінних паперів, ані корпоративних прав, ані нематеріальних активів.

У своїй декларації народний депутат вказав дохід від відчуження нерухомого майна у розмірі 396 080 гривень. Зазначається, що джерелом доходу надійшло від Мацько Лілії. Також екс-банкір вказав анульований кредит від «Альфа-Банку» сумою 805 144 гривень. Не забула жінка Романа Васильовича задекларувати і заробітну плату, отриману за основним місцем роботи – 4 377 гривень.

Майже всі грошові активи подружжя зберігає у готівці – це, зокрема, 80 000 доларів і 300 000 гривень. Крім того, у власності Ольги Зуєвої – 17 094 гривень на банківському рахунку.

Останньою наявною інформацією залишається кредит, отриманий громадянською жінкою Романа Сохи у 2007 році. Його розмір становить 122 468 гривень.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі