Муніципальний транспорт недоотримує гроші через "зайців" та відсутність кондукторів

Муніципальний транспорт недоотримує гроші через 'зайців' та відсутність кондукторів

На 163 одиниць техніки ЗЕТу нараховується лише 30 кондукторів

Муніципальне підприємство "Запоріжелектротранс" несе величезні збитки через недоотримання коштів за проїзд від пасажирів. З цього приводу у колах міської влади після порушення цього питання призначили перевірку, повідомляє ТВ5.

На міські маршрути щодня виходить 163 одиниці транспорту від ЗЕТу – 78 автобусів, 50 трамваїв та 35 тролейбусів. Але на усю цю армаду нараховується лише 30 кондукторів, в інших машинах цю функцію виконує водій. Це призвело до ситуації, коли безкоштовно їздять містом не тільки пільгові категорії пасажирів, але й деякі недоброчесні містяни – особливо така ситуація актуальна у "час пик", коли до салонів "безкондукторних" автобусів та тролейбусів набивається натовп "зайців".

Кондуктори говорять, що така проблема є й за їхньої присутності в салоні, але тут справа інакша – врешті-решт, кондуктор має змогу вигнати пасажира-безквитковика, або призначити йому штраф. Та з агресивними пасажирами все одно важко працювати.

В управлінні зв'язку та транспорту Запоріжжя кажуть, що готові вкладатися у розвиток ЗЕТу, але за умови прибутковості підприємства, та звертаються до містян із проханням оплачувати проїзд. Але такий підхід спричиняє появу замкнутого кола: поки ЗЕТ не приносить грошей, неможливо надати йому кошти на розвиток, а поки немає коштів на розвиток, немає й кондукторів, що призводить до більшої кількості "зайців", збитків, неприбутковості, і так далі.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі