На Запоріжжі завдяки ГО "Справжні дії" нарешті відремонтовано дорогу в Ботієвській ОТГ

На Запоріжжі завдяки ГО 'Справжні дії' нарешті відремонтовано дорогу в Ботієвській ОТГ

На жаль, це не одна дорога, яку понівечили вантажівки ДТЕК, але й добре, що хоч ту відремонтували

Ми неодноразово писали про боротьбу мешканців Ботієвської об'єднаної територіальної громади за ремонт розбитих вантажівками ДТЕКу доріг.

Наразі можемо повідомити, що ДТЕК врешті-решт свою обіцянку виконав – одну з геть понівечених доріг нарешті відремонтовано. Щоправда, це сталося завдяки зусиллям ГО "Справжні дії", які підготували звернення до керівництва підприємства. Про це повідомляє власний кореспондент видання "Факти Запоріжжя" з території Ботієвської ОТГ.

Історія питання

Комунальні дороги Ботієвської ОТГ були вщент знищені багатотонними вантажними автомобілями ДТЕК, які регулярно їздили на будівельний майданчик Приморської ВЕС – зауважимо, що на початку будівництва енергомонополіст обіцяв не використовувати комунальні дороги для пересування важкого транспорту. Стан доріг був настільки жахливим, що вже влітку 2018 року у селищах Ботієво, Строганівка, Бабанівка та Приморський посад Приазовського району Запорізької області мешканці почали писати в усі можливі інстанції із проханням щось зробити. Трохи пізніше обурення діями ДТЕК досягло краю – попри знищення доріг та навіть руйнування деяких будинків уздовж автошляхів, енергокомпанія навіть не почухалася, щоб допомогти громаді.

Люди перепробували все – спрямовували прохання на адресу керівництва ДТЕК, влаштовували акції протесту, залучали до переговорів з інвестором тодішнього очільника Запорізької ОДА Костянтина Бриля. Але щоразу все йшло за одним і тим сценарієм – обіцянки, обіцянки та й обіцянки, про які, схоже, ДТЕКівці та посадовці забували одразу після зустрічі з представниками громади. Станом на 19 червня жодного зобов'язання ДТЕК щодо ремонту доріг та приналежної інфраструктури у Ботієвській ОТГ виконано не було попри те, що ВЕС давно добудовано, а каденція Бриля завершилася доволі безславно.

Попри це мешканці чотирьох селищ не втрачали надії та продовжили діяти, цього разу звернувшись по допомогу до громадської організації "Справжні дії". 

Операція "Примушення до ремонту"

На відміну від представників влади, ГО "Справжні дії" відразу взялася до справи, підготувавши ряд звернень до державних органів та керівництва як ДТЕК, так і області. Зрештою через рік настійного бомбардування усіх можливих інстанцій диво таки сталося – одну з доріг відремонтували. Влада виділила з місцевого бюджету 30 979 492 грн.

Наразі автодорогу Строганівка – узбережжя моря, довжиною у 3,7 км, одну з найсильніше розбитих, повністю відновлено.

Так, це лише маленька перемога у великій війні за якісні дороги, це лише одна відновлена дорога з багатьох, але хочеться сподіватися, що ДТЕК відремонтує й інші дороги у громаді – усі, які зусиллями вантажівок енергомонополіста сьогодні нагадують не дорожнє полотно, а, щонайменше, лінію протитанкових перешкод.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі