Нардепи вимагають для Тимошенко відповідальності за збитки від газових угод

Нардепи вимагають для Тимошенко відповідальності за збитки від газових угод

Напередодні десятої річниці підписання газових угод між Юлією Тимошенко та Володимиром Путіним, у Верховній Раді зареєстрували постанову, в якій вимагають офіційно визнати збитки України від цих домовленостей на рівні 2-х трильйонів гривень. А саму Юлію Тимошенко – притягнути до відповідальності.

Автор проекту – нардеп від Блоку Петра Порошенка Сергій Каплін. Він хоче ініціювати аудит втрат України від цих контрактів і вже направив відповідні звернення до Генпрокуратури і НАБУ.

«Підписанням кабальних газових угод уряд Тимошенко профінансував армію Росії. Економіка втратила близько 2 трильйонів гривень, зруйновано цілі галузі, почався відтік трудового капіталу за кордон, Україна втратила енергетичний суверенітет. Це результат роботи «опускальщиків» тарифів в 2 рази», – заявив нардеп.

Каплін наголосив, що винні за розкрадання держави мають понести відповідальність: «Ми будемо звертатися до Національного антикорупційного бюро, до ГПУ, до національних і міжнародних судів. З тим, щоби вперше за всю історію України людина, яка від імені України підписала зобов’язуючий документ з іншою державою, і після цього фактично була знищена національна економіка, була притягнута до кримінальної відповідальності».

В команді Порошенка наголошують: Україна має стати енергонезалежною і припинити закуповувати чужий газПід час візиту на Волинь Президент Петро Порошенко заявив, що програма енергоефективності лише за 4 роки дала значні плоди: споживання імпортного газу скоротилося на десятки мільярдів кубометрів на рік. Плани на наступні роки – взагалі відмовитися від закупівель і перейти повністю на власне блакитне паливо.

«У 2017-му році Україна спожила 14 мільярдів кубів імпортного газу. До цього споживала і 22, і 30. 14 – це уже реальна робота, яка була проведена. в 18му знаєте скільки ми спожили? 10! Моя мета за наступні п’ять років Україну зробити енергонезалежною. Ми маємо свої потреби задовольняти своїм газом. І треба припинити, щоби хтось крав цей газ, а потім списував це на державний борг», – наголосив Глава держави.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі