Навіщо у Запорізьку ОДА працевлаштовують раніше засуджених?

Навіщо у Запорізьку ОДА працевлаштовують раніше засуджених?

У той час, коли Президент України Володимир Зеленський зі словами «вийди розбійник» виганяє з наради раніше засудженого секретаря Бориспільської міськради Ярослава Годунка, очільник Запорізької ОДА навпаки оточує себе посадовцями, які раніше мали проблеми із законом.

Так, восени 2019 року Віталієм Туринком на посаду директора Департаменту капітального будівництва був призначений раніше судимий Віктор Ярош.

Віктор Ярош у 2014 році вироком Заводського районного суду міста Запоріжжя визнаний винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України (Службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів свідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів) і йому призначено покарання у вигляді штрафу, з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарчих функцій строком на один рік.

У спадщину від Костянтина Бриля Віталію Туринку залишився ще один раніше судимий чиновник, це директор Державного підприємства «Місцеві дороги Запорізької області» Геннадій Тімченко.

Геннадій Тімченко у 2009 році Жовтневим районним судом міста Запоріжжя визнаний винним у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 «Зловживання владою або службовим становищем», ч. 2 ст. 366 «Службове підроблення», ч. 2 ст. 367 «Службова недбалість»  Кримінального кодексу України та був засуджений до 3 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форми власності.

Як бачимо, обидва чиновники були засуджені за вчинення службових злочинів під час участі в тендерних закупівлях, Геннадій Тімченко порушував закон знаходячись на посаді очільника Служби автомобільних доріг, а Віктор Ярош - на посаді директора ТОВ «БК «Будальянс» під час участі у тендері підробив документи.

Замість того, щоб очистити Запорізьку облдержадміністрацію від вказаних посадовців Віталій Туринок розпорядженням від 13.04.2020 року № 153  вносить зміни до розпорядження голови облдержадміністрації від 12.12.2018 № 659 «Про створення державного підприємства «Місцеві дороги Запорізької області» на підставі яких, ДП підпорядковується Департаменту капітального будівництва Запорізької ОДА.

З моменту створення ДП «Місцеві дороги Запорізької області» координація роботи підприємства здійснювалась Департаментом промисловості та розвитку інфраструктури, своїм розпорядженням перепідпорядкувавши ДП МДЗО Департаменту капітального будівництва, який очолює раніше судимий Віктор Ярош, Віталій Туринок зосередив в його руках можливість впливати на результати проведення тендерів по усім великим підрядам області.

Зазначимо, що двом раніше судимим чиновникам Віталій Туринок довірив у поточному році розпоряджатись бюджетними коштами у розмірі майже 1,5 мільярда гривень. Так, у бюджеті 2020 року на ремонт дорожнього покриття виділено 900 мільйонів гривень, всі ці кошти будуть в розпорядженні держпідприємства «Місцеві дороги Запорізької області». Департаменту капітального будівництва Запорізької ОДА на виконання робіт з будівництва, реконструкції, ремонту об'єктів житлово-комунального і соціального призначення на 2020 рік виділено 500 мільйонів гривень.

Незрозуміло за що Віктор Ярош та Геннадій Тімченко отримали від керівництва області такий великий кредит довіри, та відповідно можливість освоювати бюджетні кошти в особливо великих розмірах, адже, як ми бачимо, у цих чиновників розвинуті навички зі зловживання владою, підробки документів та привласнення бюджетних коштів.

Для прикладу ми порівняли вартість ремонту одного кілометру автодороги у 2020 та 2019 роках.

Так у 2019 році, за часів Костянтина Бриля ТОВ «ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ» за виконання робіт з ремонту автомобільної дороги О080789 Запоріжжя – Біленьке на ділянці км 5+376 - км 15+756 (10 кілометрів 380 метрів) отримало 82 796 189 грн. Середня вартість ремонту 1 метра дороги становила 7 976 гривень.

17 квітня ДП «Місцеві дороги Запорізької області» оголошено відкриті торги з проведення ремонту автомобільної дороги О080789 Запоріжжя – Біленьке на ділянці км 0+000 – км 2+375 (2 кілометри 375 метрів), очікуванню вартістю 56 515 389 гривень. Середня вартість ремонту 1 метра дороги становить 23 796 гривень.

У цей же день, 17 квітня ДП «Місцеві дороги Запорізької області» оголошено ще одні відкриті торги з проведення ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення О080720 /М-18/ - Балабине - Малокатеринівка, км 3 +330 – км 7 +030 (3 кілометри 700 метрів), очікуванню вартістю 53 423 329 гривень. Середня вартість ремонту 1 метра дороги становить 14 439 гривень.

Так,  під керівництвом раніше засуджених Віктора Яроша і Геннадія Тімченка вартість ремонту одного метра автомобільної дороги у порівнянні з 2019 роком збільшилась у два-три рази.

Дивує поведінка Віталія Туринка, у той час коли він благає великий бізнес надати будь-яку допомогу медичним закладам області, його підлеглі привласнюють мільйони з державного бюджету. Виникає питання до Віталія Туринка: він покриває Яроша з Тімченко, чи не здогадується, що раніше судимі за службові злочини чиновники продовжують розкрадати бюджет?

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі