Найдорожче та найдешевше: скільки нардепам на Запоріжжі коштували голоси виборців (інфографіка)

Найдорожче та найдешевше: скільки нардепам на Запоріжжі коштували голоси виборців (інфографіка)

Менше за всіх витратив весільний фотограф Сергій Штепа, більше за всіх – нардеп Олександр Пономарьов

Цікаво, у скільки ж обійшовся один голос виборця переможцям на виборах до Верховної Ради у мажоритарних округах на Запоріжжі? Видання "Чесно" зробило аналіз фінансових звітів сьогоднішніх народних депутатів, які перемогли у Запорізькій області, та назвало точні суми, у які обійшовся кандидатам голос одного виборця.

Так, лідером за показниками "витрати-результат" став колишній весільний фотограф Сергій Штепа, який на своєму окрузі №77 переміг зубра української політики, президента ПАТ "Мотор Січ" В'ячеслава Богуслаєва. Штепа витратив на кампанію 48 460 гривень, отримавши 30 202 голоси виборців, тобто, один голос обійшовся новообраному народному депутатові лише у 1,6 грн. Зі свого боку, Богуслаєв спрямував на свої кампанію трохи менше 60 тис. грн, що дало йому у сумі майже 3 грн/голос.

Найдорожча виборча кампанія була у народного депутата Ради VIII скликання Олександра Пономарьова, який балотувався від "Опозиційної платформи – За життя" та переміг в одномандатному окрузі №78 кандидата від "Слуги народу" Віталія Боговіна. Пономарьов здобув голоси 27 488 виборців, витративши на кампанію 1,4 млн гривень, тобто 51 грн/голос.

Скільки витратили інші переможці?

– Кандидат від СН Роман Соха, округ №75: 270 тис. грн, тобто 8 грн/голос. У основного конкурента – Сергія Кальцева від ОПЗЖ – витрати склали 36 грн/голос.

– Кандидат від СН Євген Шевченко, округ №76: 312 тис. грн, тобто трохи більше 9 грн/голос. Для порівняння, його основному конкуренту Анатолію Пустоварову один голос обійшовся майже у 225 грн.

– Кандидат від СН Геннадій Касай, округ №74: 290 тис. грн, тобто 10,4 грн/голос. Основний конкурент Ігор Чумаченко витратив 236 грн/голос.

– Кандидати від СН Юлія Яцик, Маріна Нікітіна, та Павло Мельник (округа №79, №82, №81): 168, 130, та 332 тис. грн, відповідно, 5,4, 4,4 та 13,6 грн/голос.

– Колишній мер Мелітополя Сергій Мінько, який йшов, як самовисуванець, витратив на свою кампанію 381 тис. грн, що у підсумку становило 14грн/голос.

Інфографіка: "Чесно"

Нагадаємо, на виборах до Верховної Ради України майже на всіх мажоритарних округах в Запорізькій області окрім двох з нищівним відривом перемогли кандидати від партії "Слуга народу". Тільки в округах №78 та №80 перемогли інші кандидати – чинний нардеп від ОПЗЖ Олександр Пономарьов, та мер Мелітополя, самовисуванець Сергій Мінько.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі