Не відповідає законодавству: у Запоріжжі хочуть позбавити російську мови статусу регіональної (детально)

У Запорізькій міськраді хочуть обмежити використання російської мови. Про це йдеться в проекті рішення, який депутати будуть розглядати на найближчій сесії.

Про це повідомляють «Факти Запоріжжя».

Депутати зберуться на пленарне засідання у наступну середу, 24 квітня.

Відповідний проект рішення був підготовлений Андрієм Согоріним - депутатом міської ради від фракції БПП «Солідарність», головою постійної комісії з питань депутатської діяльності, регламенту, законності, правопорядку та запобігання корупції.

Народний обранець пропонує:

- скасувати регіональний статус російської мови в Запоріжжі;

- скасувати можливість проведення у Запоріжжі референдуму по виявленню волі громадян міста Запоріжжя стосовно надання російській мові статусу державної мови поряд з українською;

скасувати ретрансляцію російських телевізійних каналів в запорізьких кабельних мережах та захистити права мешканців м. Запоріжжя на інформацію.

"Факти Запоріжжя" зв'язалися з ініціатором проекту, паном Андрієм. Депутат у свою чергу зазначив, що пункти, які він пропонує відмінити від самого початку не відповідали законодавству України.

"Ці рішення не відповідали закону, вони були декларативними та використовувались для передвиборчих технологій. Але вони є чинними й досі, тому їх треба скасувати якнайшвидше",- сказав Андрій Согорін.

У разі прийняття даного рішення, інформація про скасування статусу мови має бути опублікована в газеті "Запорозька Січ" та офіційному сайті Запорізької міської влади.

Нагадаємо, депутати вже розглянули таку пропозицію. Голосування відбулося у листопаді 2018 року, тоді "За" проголосували 22 депутати замість 33 необхідних. Тому рішення не було прийнято. 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі