Новий етап будівництва вітроелектростанції "Зофія"

Новий етап будівництва вітроелектростанції 'Зофія'

Минулого року ми розповідали, що проєкт будівництва на території Якимівської та Кирилівської ОТГ найбільшої в ЄС вітрової електростанції проходить із чисельними порушеннями вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

Так, місцеві мешканці Якимівського району виступили категорично проти розміщення вітрогенераторів на їх земельних ділянках, з цього приводу вони двічі звертались до Володимира Зеленського, Прем'єр-міністра України та Верховної Ради України. Також суб’єктом господарювання грубо порушено чинне законодавство у частині гласності процедури оцінки впливу на довкілля, висновок з ОВД також отриманий із порушенням закону.

У Запорізькій ОДА було проведено дві зустрічі із представниками норвезької компанії NBT, яка виступає інвестором у цьому проєкті. Під час зустрічі Віталій Туринок дав підлеглим чітку команду у всьому сприяти реалізації проєкту, та надавати максимальну допомогу за своїми напрямками.

За отриманою інформацією профільний заступник голови ЗОДА з екологічних питань Марина Кудерчук, яка відповідала за отримання дозвільних документів, поставила керівництву департаменту екології задачу фальсифікувати процедуру видачі висновку з оцінки впливу на довкілля  по проєктам будівництва вітроелектростанції Зофія ІІ та Зофія ІІІ, та до 31 грудня 2019 року видати позитивний висновок з ОВД. У зв’язку з тим, що документи були оформлені з порушенням закону працівники відмовились їх підписувати, тому висновок з ОВД був виданий за підписом в.о. директора департаменту Ірини Каткової.

У січні за фактами фальсифікації  дозвільних документів та видачу незаконного висновку з ОВД працівниками Нацполіції розпочато досудове розслідування. Зазначимо, що під час реорганізації департаменту екології всі співробітники відділу ОВД, які не підписали документ звільнені з держслужби.

На даний час дозвільні документи з будівництва вітроелектростанції Зофія ІІ та Зофія ІІІ скасовані, суб’єктом господарювання розпочато повторну процедуру проходження отримання висновку з оцінки впливу на довкілля, яка триватиме три-чотири місяці.

У зв’язку з тим, що законом забороняється початок провадження планованої діяльності без оцінки впливу на довкілля та отримання рішення про провадження планованої діяльності, норвезькі інвестори вже рік не можуть почати будівництво.

Враховуючи, що суб’єкт господарювання, як і у минулий раз планує встановити вітрогенератори на кордоні Приазовського Нацпарку, на березі Молочного лиману, та на земельних ділянках, які протягом десятиліть обробляються місцевими мешканцями, може викликати соціальну напругу, а до Офісу Президента знов почнуть надходити скарги.

Також викликає стурбованість, той факт, що у разі отримання дозвільних документів будівництво розпочнеться у червні-липні, тобто у самий пік курортного сезону. Багатотонні бетоновози заблокують єдину дорогу до баз відпочинку, розташованих у Кирилівці, що негативно вплине на безпеку громадян, які будуть направлятися на відпочинок.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі