Новий очільник Запорізької області: чого очікують від Віталія Туринка?

Новий очільник Запорізької області: чого очікують від Віталія Туринка?

У першу чергу від нового губернатора чекають, що він зробить все те, чого не встигла або не змогла зробити його попередниця.

6 вересня у сесійній залі Запорізької обласної ради буде представлено нового очільника Запорізької області – бізнесмена Віталія Туринка. Президент Зеленський чомусь дуже затягнув із його призначенням, але врешті-решт поставив необхідний підпис.

Чого громадськість Запоріжжя чекає від нового "хазяїна" обласної державної адміністрації? Мабуть, зробити усе те, що не зробила його попередниця, т.в.о. голови ЗОДА Елла Слепян. Це:

– Очистити державні установи від корупціонерів та корупційних схем (гуманітарна сфера, УКС, "Укртрансбезпека", Геокадастр, екологічна інспекція, Держспоживпродслужба, ДП "Місцеві дороги Запорізької області" тощо).

– Припинити неефективне розподілення бюджетних коштів у області – зокрема, припинити практику непрозорих тендерів, які, за суттю, є масштабними проектами з "попилу бабла".

– Налагодити роботу Управління капітального будівництва ОДА; УКС закидають бездарне керівництво та величезні розкрадання на об'єктах.

– Дороги, які є болючою темою області: корупція на ремонті та будівництві автомобільних доріг досягла масштабних об'ємів.

– Поновити роботу Ради оборони, яку заблокувала та всебічно ігнорувала пані Слепян, оскільки Запорізька область є прифронтовою.

– Зрушити з місця будівництво мостів через Дніпро, які вже пообіцяв добудувати президент Зеленський; контролювати цей проект, щоб довгобуд все ж таки добудували.

– Зміна деяких керівників у ЗОДА: Слепян, Скобліков, Бабанін, очільники Департаменту охорони здоров`я, Департаменту економіки.

– Припинення практики кулуарних домовленостей із депутатами від Опоблоку в обласній раді та реалізація прозорого механізму прийняття та реалізації прийнятих під час сесії рішень.

– Впорядкувати ситуацію із нагородженням державними нагородами; співпрацювати із нагороджувальною комісією, припинити "кумівство" у цьому питанні.

– Звернути увагу на криміногенне становище в області – хоча у цьому році Запорізька область зайняла дев'яте місце по Україні за кількістю злочинів, попередні п'ять років вона впевнено входила до п'ятірки лідерів за цим показником. Зокрема, у рамках цього організувати реальну боротьбу із наркоманією та ОПГ.

– Сприяти припиненню тиску на бізнес із боку правоохоронних та контролюючих органів.

– Сприяти покращенню екологічної ситуації у місті, зокрема, провести публічні обговорення з цього питання із представниками громадськості та великих підприємств-забруднювачів та припинити безконтрольне розкрадання природних ресурсів області.

"Факти Запоріжжя" будуть ретельно спостерігати за діяльністью нового очільника Запорізької області  та відмічати, що від зробив, що буде зроблено, а що залишиться, як за часів Бриля та Слепян.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі