Новопризначений голова Запорізької області не забуває про власні інтереси?

Новопризначений голова Запорізької області не забуває про власні інтереси?

Віталій Туринок: 15 днів на розв'язання власних питань

Донедавна запоріжани з нетерпінням очікували на призначення нового голови Запорізької області, яке дещо "затягувалося". Однією з причин затримки офіційного призначення Віталія Туринка на посаду голови Запорізької обласної державної адміністрації, за даними джерел, була необхідність передати в управління підприємств та корпоративних прав, які належать бізнесмену.

У зв’язку з цим після погодження Кабміном кандидатури Віталія Вікторовича, яке відбулося 21 серпня, указ Президента про його призначення був підписаний лише 5 вересня. Тобто Офісом Президента України на розв'язання приватних питань до призначення на посаду новому голові ОДА було виділено півмісяця.

Нагадаємо, 21 серпня віталій Туринок задекларував корпоративні права у наступних підприємствах:

  • ТОВ "Вест-Пром" - 33,3 %, у розмірі 116 666,67 грн;
  • ПП "Інтертрейд" – 50 %, у розмірі 47 500 грн;
  • ТДВ "Рівненський домобудівний комбінат" - 67,2 %, у розмірі  1 579 001,53 грн;
  • ПП "Волиньферрометал" - 33,3 %, у розмірі 33,34 грн;
  • ТОВ "Перша рівненська інвестиційна компанія" – 50 %, у розмірі  17 500 грн.

За даними сервісу моніторингу реєстраційних даних українських компаній Опендатабот, за три дні до підписання указу Президента України, 2 вересня корпоративні права ТОВ "Вест-Пром", у розмірі 116 666 грн, та ТДВ "Рівненський домобудівний комбінат", у розмірі  1 579 001 грн, були передані від Віталія Туринка його дружині Галині Туринок. 

Нагадаємо, Закон України "Про запобігання корупції",  а саме стаття 36 вимагає від держслужбовців протягом 30 днів після призначення (обрання) на посаду в органи влади передати в управління іншій особі (крім членів своєї сім’ї) належні їм підприємства та корпоративні права. Тож Віталій Туринок скористався паузою між погодженням його кандидатури Кабміном та призначенням на посаду, зміг залишити корпоративні права зазначених підприємств у власності сім’ї, не порушивши норми закону.

Далі буде...

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі