Новорічний подарунок бізнесу від губернатора Запорізької області

Новорічний подарунок бізнесу від губернатора Запорізької області

Всім керівникам та власникам великих підприємств Запорізької області присвячується.

За інформацією редакції, на початку грудня головою Запорізької обласної державної адміністрації Віталієм Туринком на адресу Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука було направлено лист з проханням ініціювати здійснення позапланових перевірок з питань дотримання вимог природоохоронного законодавства суб’єктами господарювання згідно з переліком доданим до листа.

До зазначеного переліку включено:

 1. ВП «Запорізька теплова електрична станція ПАТ ДТЕК Дніпроенерго»;
 2. ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат»;
 3. Філія «Дніпровська ГЕС» ПАТ «Укргідроенерго»;
 4. ПрАТ «Запоріжкокс»;
 5. ПрАТ «Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь»;
 6. ПрАТ «Запорізький абразивний комбінат»;
 7. АТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат»;
 8. ПрАТ «Український графіт»;
 9. ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. А.М. Кузьміна»;
 10. АТ «Запорізький завод феросплавів»;
 11. ВП «Запорізький машинобудівний завод ім. В.І.Омельченка ПАТ «Мотор Січ»;
 12. ВП «Запорізька атомна електрична станція» ДП «НАЕК «Енергоатом»;
 13. Запорізьке державне підприємство «Кремнійполімер»;
 14. ПрАТ «Запоріжтрансформатор»;
 15. ПрАТ «Завод напівпровідників»;
 16. ТОВ «СП ЮКОЙЛ»;
 17. ПрАТ «Запорізький оліяжиркомбінат»;
 18. Підприємство з іноземними інвестиціями у формі ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат»;
 19. АТ «Мелітопольський м'ясокомбінат»;
 20. ПрАТ «Запоріжвогнетрив»;
 21. ПрАТ «Запоріжсклофлюс»;
 22. ПрАТ «Запорізький кабельний завод»;
 23. ПрАТ «Запорізький автомобілебудівний завод».

Підставою для зазначеного звернення став лист керівника Державної екологічної інспекції в Запорізькій області Павла Булановича направлений на ім’я Віталія Туринка, в якому зазначалось, що викиди забруднювальних речовин вказаних підприємств можуть перевищувати норми встановлені чинним законодавством України.

У зазначеному листі начальник Запорізької ДЕІ посилається на норми Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», але у статті 2 Сфера дії цього Закону перелічені контролюючі органи, на які він поширюється. Процитуємо четвертий абзац:

Як бачимо сфера діяльності зазначеного закону не поширюється на Державну екологічну інспекцію та її територіальні органи, тобто відбулося маніпулювання поняттями.

Так, на території нашої області сконцентрована низка підприємств-забруднювачів, зокрема, це й металургійна, хімічна та машинобудівна промисловості. Їх діяльність негативно впливає на атмосферне повітря, але законом передбачено порядок проведення перевірок, якого необхідно дотримуватися.

Нагадаємо, Віталій Туринок на посаду очільника Запорізької області потрапив із бізнесу, під час його призначення перший заступник керівника Офісу Президента України Сергій Трофімов наголосив на порядності й чесності нового керівника, а Віталій Туринок з трибуни оголосив війну корупції.

Через десять днів після призначення Віталій Туринок звернувся з відкритим листом до посадових осіб Запорізької обласної державної адміністрації, райдержадміністрацій, приватного бізнесу та громадськості, в якому закликав вжити заходи із тотальної боротьби з умовами та проявами корупції в органах державної виконавчої влади.

Після цього, 18 жовтня за ініціативи голови облдержадміністрації Віталія Туринка відбулась нарада щодо розв'язання проблемних питань підприємств малого та середнього бізнесу. На якій знов було оголошено боротьбу корупції, наголошено на необхідності виведення економіки з тіні та очистити ряди контролюючих органів.

Але, як ми зараз розуміємо, це були лише гучні лозунги, які від Віталія Туринка хотіли почути у Києві, насправді зараз у Запоріжжі закінчується перерозподіл зон впливу, під час якого, на фінансові потоки потрапили люди підконтрольні новій владі.

Публічно Віталій Туринок проводить офіційні зустрічі з підприємцями, звертається до них у відкритому листі, обіцяє повну підтримку та захист, домовляється про допомогу на благодійних вечорах, а сам й той же час, направляє лист Уряду з проханням надати доручення контролюючим органам щодо здійснення позапланових перевірок тих самих підприємств.

На даний час голову Державної екологічної інспекції Запорізької області Павла Булановича відсторонили від посади, про це повідомив в.о. очільника Держекоінспекції України Єгор Фірсов, тому вся відповідальність лягає на Віталія Туринка.

У керівництва підприємств є час  підготуватися до перевірок, які розпочнуться одразу після Нового року, а також оскаржити незаконні дії голови Запорізької ОДА Віталія Туринка та начальника Державної екологічної інспекції в Запорізькій області Павла Булановича у передбачений законом спосіб, наприклад, можна подати скаргу на ім’я бізнес-омбудсмена Марчіна Свєнчіцького.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі