Обіцянки-цяцянки та непомірні статки: хто балотується у Верховну Раду від 74 округу в Запоріжжі

Обіцянки-цяцянки та непомірні статки: хто балотується у Верховну Раду від 74 округу в Запоріжжі

Бекграунд, майно, обіцянки

Журналісти видання "Факти Запоріжжя" вирішили дати читачам більше уявлення про те, кого вони обиратимуть в Раду.

Так хто ж ті люди, котрі балотуються в парламент: ким працюють, що вказують в е-деклараціях та що обіцяють запоріжцям у разі проходу. Ми помоніторили сайт ЦВК та ознайомилися з передвиборчими програмами кандидатів й проаналізували їх статки. 

Для зручності, представимо інформацію за одномандатними округами, від яких балотуються кандидати в нардепи. Розпочинаємо з 74 округу - це місто Запоріжжя, Комунарський район (а точніше, Комунарський район і частина Олександрівського району). Хтось з зазначених персоналій отримає найбільшу кількість голосів і буде представляти інтереси округу та Запоріжжя у ВРУі. Усього від 74 ОВО балотується 17 кандидатів:

Величко Володимир Анатолійович - самовисуванець

Волков Ігор Юрійович - партія «Сила і честь»

Касай Геннадій Олександрович - партія «Слуга народу»

Колесник Андрій Олександрович - політична партія Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина"

Колесников Олексій Ігорьович - самовисуванець

Константинов Олександр Олександрович - політична партія "Європейська Солідарність"

Копішинський Юрій Олександрович - політична Партія "ПАТРІОТ"

Кузьмін Віктор Олександрович - самовисуванець

Куценко Владислав Ігорьович - самовисуванець

Матвієнко Павло Дмитрович - політична партія "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ"

Матюшкін Олексій Юрійович - самовисуванець

Паскевська Юлія Анатоліївна - самовисуванець

Погорєлов Владислав Геннадійович - самовисуванець

Сабашук Петро Павлович - самовисуванець

Тиховод Олександр Олександрович - Аграрна партія України

Чумаченко Ігор Миколайович - політична партія "ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК"

Щербаков Данило Іванович - самовисуванець

Аби зекономити ваш час, ви вибрали топ-5 наймаститіших кандидатів. Обираючи, ми спиралися на їх бекграунд та дані рейтингу, який нещодавно оприлюднила Sociology+. Згідно з результатами, лідируючи позиції по округу мають: Сабашук (15%), Величко (13,8%) та Чумаченко (6,7%).

А тепер детально про кожного.

Петро Сабашук 

Народний депутат України, обраний від «Блоку Петра Порошенка». Нардепом був 2 каденції, цього разу балотується як самовисуванець. Сайт ВРУ стверджує, парламентарій рідко відвідує засідання Ради.Майно. Декларує 12 земельних ділянок, 2 квартири, 1 садовий будиночок та 2 недобудовані великі будинки. Має акції підприємств: АТ «РАССВЕТ» та ПАТ «РАССВЕТ- ЕНЕРГО». Заробив у 2018 році 312194 грн в Управлінні справами Апарату Верховної Ради, 114427 грн отримав у якості пенсії та 1200000 грн - позика.

Готівкою має 1200000 грн та 313845 грн, ще 109295 грн - комусь позичив. 

Що обіцяє?  

Згідно з програмою, обіцяє залучити субвенції на округ, переформатувати роботу Верховної Ради та змінити податкову систему:

Децентралізація як базова реформа переформатування взаємовідносин центра та регіонів дозволяє залучати кошти Фонду регіонального розвитку для розв'язання проблем мешканців округу. Упродовж наступної каденції обіцяє сприяти залученню субвенцій на округ.

Кардинальне переформатування роботи Верховної Ради України. Основна робота законодавця має відбуватися у комітетах, де опрацьовуються законопроекти, та у фракціях, де більш компетентні у конкретному питанні колеги пояснюють усі нюанси та допомагають прийняти правильне рішення.

Кардинальне переформатування податкової ідеології. Перенести акцент з оподаткування бізнесу на оподаткування доходів громадянина. Власники бізнесу можуть або інвестувати прибуток у подальший розвиток підприємства, або ж вивести частину прибутку на особисті потреби через дивіденди, сплачуючи податок на виведений капітал та стаючи таким самим суб'єктом оподаткування особистого доходу, як і звичайний громадянин.

Володимир Величко

Депутат Запорізької облради, генеральний директор держпідприємства "Харківський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації".Майно. Декларує 2 квартири, також має картини, ювелірні та антикварні вироби й криптовалюту. Кандидат володіє цінними паперами в 5 підприємствах: ПАТ "Алчевський Металургійний Комбінат", ПАТ "Райффайзен Банк Аваль", ТОВ "Правільна Компанія", ПАТ "Державна енергогенеруюча компанія "Центренерго" та ПАТ «Укрнафта».

Отримав доходів за 2018 рік на суму, приблизно, 2 млн.грн. Готівкою має: 75 000 грн, 120 000 дол, 30 000 євро та 11 694 фунтів.

Що обіцяє?

В Раді планує дати бій корупціонерам, знизити тарифи, підвищити пенсії, впровадити страхову медицину, внести зміни до податкової системи та інше:

Обіцяє внести до Верховної Ради зміни до антикорупційних законів, що унеможливлять корупцію та підвищити відповідальність чиновників за розкрадання державного майна. Заборона ввезення та виробництва продуктів харчування з пальмової олії. Сприятиме прийняттю закону про заборону ввезення та виробництва продуктів харчування з пальмової олії. Пропонує ввести персоніфіковану систему пенсійного забезпечення з індивідуальним підходом до кожного пенсіонера, здійснити заходи щодо підвищення ефективності наповнення пенсійного фонду.

Крім того, на місцевому рівні хоче покращити екологічну ситуацію, добудувати мости, збільшити фінансування на утримання доріг, заборонити маршрутки і перейти на автобуси, а також обіцяє боротися з тими, хто розповсюджує наркотики.

Ігор Чумаченко

Начальник юридичного відділу профспілки ПАТ "Запоріжсталь", член партії "Опоблок" та Команди Буряка. На вибори йде від «Опозиційного блоку».Майно. Декларує квартиру, будинок, земельну ділянку та 2 автівки.

Гроші. 725 027 грн - зарплатня з основного місця роботи ПАТ «Запоріжсталь», 11 992 грн - зарплатня за сумісництвом в ЗНУ. Грошові активи Чумаченків: 35 000 USD та 20 000 USD. 


Що обіцяє?

Обіцяє боротися з корупцією, ліквідувати місцеві держадміністрації, скасувати депутатську, суддівську та президентську недоторканність щодо кримінальних та економічних злочинів та ще багато іншого:

Усунути з усіх державних посад осіб, які мають корумповану складову у діяльності. Надати громадянам право відкликати депутатів, чиновників і суддів різних рівнів в разі виявлення недовіри до зазначених посад. Втілити нову концепцію держави у сфері оборони. Забезпечити високі соціальні гарантії для учасників АТО. Очистити військове командування та силові структури від зрадників та корупціонерів. Спростити систему оподаткування і дозвільну систему для ведення бізнесу. Забезпечити пільгові кредити на відкриття малого бізнесу. Знизити ціни на товари першої необхідності. Реформувати пенсійну систему. Запровадити обов'язкове державне соціальне медичне страхування, яке включатиме базовий пакет медичної допомоги. Надавати пільгові кредити для молоді на здобуття вищої освіти. Забезпечити випускникам середніх спеціальних та вищих навчальних закладів перше робоче місце.

Олександр Константинов

Депутат Запорізької міської ради, директор торговельного центру ТОВ "ЕпіцентрК", член партії "Європейська Солідарність, балотується від неї ж.

фото: 061

Майно. Декларує 4 квартири, 1 земельну ділянку та 2 авто. Крім того, має 471 акцію ВАТ "Завод Південгідромаш». У минулому році заробив: 521739 грн (на основному місці роботи), 11056 грн (відсотки) та 248371 грн отримав за продаж майна. 

Готівкою має 60500 USD та 1200 грн. Ще 27950 USD має на рахунку в банку.

Що обіцяє?

Обіцяє впровадити страхову медицину, збільшити штрафи за забруднення екології, посилити відповідальність за корупцію та ще багато іншого:

У перший рік роботи ВР чергового скликання планує разом з політичною силою забезпечити входження України до ТОП 20 в рейтингу Doing business. Продовження реформи децентралізації. Необхідно надати місцевим органам влади додаткові інструменти для збільшення місцевих бюджетів та покриття делегованих функцій. Прийняття окремого Закону України про гарантоване фінансування з державного бюджету добудови мостових переходів через ріку Дніпро в м. Запоріжжя протягом 2-х років. Підвищення енергоефективності економіки, комунального господарства та домогосподарств. Державні та місцеві програми з енергоефективності мають бути визначені законодавчо як пріоритети держави з відповідним пріоритетним фінансуванням.

Геннадій Касай

Генеральний директор спортивного комплексу, ПАТ "Мотор Січ", безпартійний, на вибори йде від «Слуги народу».Декларацію пана Касая ми не знайшли.

Що обіцяє?У парламенті буде відстоювати зняття депутатської недоторканності, зменшення вартості ліків, збільшення зарплатні педагогам, хоче дати бій олігархічним монополіям. Серед обіцяного також:

Запровадження механізму відкликання депутатів усіх рівнів, які втратили довіру виборців. Відновлення великих проектів у промисловості та інфраструктурі із залученням приватних інвесторів. Запровадження незалежного аудиту якості автомобільних доріг. Відкриття людям можливості впливати на рішення влади через референдуми й опитування. Збільшення видобутку вітчизняного газу та розвитку «зеленої» енергетики для зменшення вартості комунальних послуг. Крім того, на місцевому рівні планує налагодити співпрацю з ОСББ та іншими організаціями громадян, спрямованими на підвищення соціальних стандартів в Україні. Студентам надавати першу роботу після випуску з ВНЗ. 

Крім того, кандидат пообіцяв особисто внести 4 законопроекти до ВРУ, усі вони стосують підтримки молоді.

Однак, виборчі обіцянки далеко не завжди збігаються з планами депутатів у разі їх обрання. Маємо надію, що для кандидатів їх програми - не порожні слова, аби пробратися в парламент. Отож пильнуйте, аналізуйте й робіть вибір обмірковано. 

До того ж, ми виявили технічного кандидата - Колесникова Олексія Ігорьовича. Він балотується в Раду у якості самовисуванця, однак зазначає, що є директором ТОВ "ОБ’ЄДНАННЯ "СЛУГА НАРОДУ". 

В партії Зеленського неодноразово повідомлялося про інформаційні маніпуляції, котрі направлені на те, щоб збити з пантелику виборців. Отож, дорогі читачі, будьте обачні.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі