Одному з районів у Запорізькій області загрожує газовий колапс

Одному з районів у Запорізькій області загрожує газовий колапс

Голова Кам'янсько-Дніпровської районної ради Михайло Пригода, направив звернення у Запорізьку обласну раду з проханням – не допустити підвищення тарифів.

Укртрансгаз погодив з НКРЕКП нові тарифи на послуги з транспортування природного газу, який планується ввести в дію з 1 листопада 2020 року. Він збільшиться на 810 грн за тис.куб.м.

Як вважають  депутати районної ради, це значно « вдарить» по гаманцях мешканців селищ та спричинить школу соціальній сфері території.

«Місяцем раніше облгази також ініціювали підвищення тарифів на транспортування природного газу газорозподільними мережами в 1,2-2,2 рази приблизно на 420 грн за тис.куб.м. Це підвищення призведе до того, що кожен кубометр газу подорожчає на 1200 грн. Додаткові витрати українських споживачів газу перевищать 36 млрд. Грн., З яких 18,5 млрд грн заплатить саме населення. І ціна на газ стане у два рази вище, ніж в Європі», - підкреслив Пригода.

На думку голови, подорожчання газу значно відчують на собі пенсіонери, які ледве виживають на 1400 гривень пенсії на місяць, плануючи на що в першу чергу витратити кошти: ліки, їжа чи тепло.

Не менш сумна ситуація й у комунальних підприємствах району.

Сільські ФАПи та амбулаторії обігріваються за допомогою газової системи, подібна ситуація у школах, дитячих садках, будинках культури, а чи зможе громада знайти гроші на компенсацію затрат на газ після подорожчання — залишається великим питанням.

Михайло Пригода не лишає надії домогтися справедливих тарифів від влади, за допомогою Запорізької  облради.

Джерело: Індустріалка.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі