Офіційно підверджено інформацію про загибель у Лівії льотчика з Мелітополя

Офіційно підверджено інформацію про загибель у Лівії льотчика з Мелітополя

Українець Володимир Бухальський працював у Лівії за контрактом та загинув під час ракетного удару по лівійському аеропорту Аль-Джуфра.

Інформацію про загибель у Лівії наприкінці червня українського пілота Володимира Бухальського офіційно підтверждено.

Ми писали, що у Лівії під час ракетного обстрілу загинув законтрактований пілот літака з Мелітополя. Бухальский пройшов не одну гарячу точку, брав участь в операції "Північний Сокіл", неодноразово літав до Лівії – наприклад, у 2011 році під час тамтешньої революції вивозив звідти громадян України. Службу він проходив в 25-й бригаді війського-транспортної авіації, в останні роки працював у цивільній авіації.

Зараз, як повідомляє "Індустріалка", вже достеменно відомо, що під час бойових дій біля лівійської столиці Тріполі сили маршала Халіфи Хафтара, які воюють проти визнаного міжнародною спільнотою лівійського Уряду національної єдності, завдали удару з реактивних систем залпового вогню "Град" по аеропорту Аль-Джуфра. При ударі було знищено три українські літаки – один Ан-148 та два Іл-76, зафрахтовані приватною україно-британською авіакомпанією "Air Europe" для перевезення вантажів військового призначення.

Обставини власне загибелі Бухальського, який працював за контрактом на "Air Europe", поки що невідомі – під час обстрілу екіпажи літаків знаходилися в укритті, лише Бухальський чомусь залишався у літаку. Один з лівійських журналістів, який освітлював інцидент, зробив припущення, що українець намагався врятувати документацію з борту Іл-76, але згорів разом із ним під залпами ракет.

Наразі авіакомпанія, контракт із якою був у мелітопольця, робить все для доправлення решток пілота додому – ховати його будуть у Мелітополі. Через бойові дії зробити це буде важко, але не неможливо, запевнили в компанії рідних Бухальського – жінку та доньку.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі