Останній полонез першого заступника голови Запорізької області: в ОП вирішили зняти з посади Федорова

Останній полонез першого заступника голови Запорізької області: в ОП вирішили зняти з посади Федорова

В офісі президента України вирішили зробити кадрові перестановки в Запорізькій облдержадміністрації.

Так, першого заступника голови ОДА Івана Федорова вирішили звільнити з обійманої посади.

У зв'язку з цим наше видання вирішило, так би мовити, своєрідно "привітати" пана Федорова даною публікацією.

Під час проведення журналістського розслідування діяльності підприємств Мелітополя, які надають послуги теплопостачання, ми знайшли цікаву інформацію, яка стосується Івана Федорова, який у період 2010-2014 був депутатом Мелітопольської міської ради від Партії Регіонів, а з 2014 по 2019 обіймав посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради виконавчого комітету Мелітопольської міської ради.

Саме й цей час, у квітні 2011 двадцятидворічний Іван Федоров спільно зі своїм однокласником Олександром Щербаковим заснували ТОВ «Візард Груп», яке займалось наданням послуг із постачання теплової енергії бюджетним установам Мелітополя.

Протягом 2013-2015 років ТОВ «Візард Груп» встановило свої модульні котельні, які працювали на альтернативному палеві, у Мелітопольській центральній районній лікарні, Мелітопольському навчально-виховному комплексу № 16, Мелітопольській загальноосвітній санаторній школі-інтернаті та Мелітопольському протитуберкульозному диспансері.

У мережі інтернет ми знайшли публікацію одного з Мелітопольських ЗМІ від 27 листопада 2013 року із заголовком «ЦРБ будут отапливать шелухой подсолнечника», у якій розповідається про те, що ТОВ «Візард Груп» побудувало котельню, яка буде постачати тепло для Мелітопольської центральної районної лікарні.

Іван Федоров у правому верхньому куті фотозображення

Під час урочистостей перерізали червону стрічку перший заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Віктор Ємельяненко, голова Мелітопольської РДА Євген Любцов та головний лікар ЦРЛ Сергій Селевіч. Також у матеріалі місцевих журналістів зазначено, що директором ТОВ «Візард Груп» на той час виступав Іван Федоров.

Вже у 2015 році діяльність ТОВ «Візард Груп» попала у поле зору правоохоронців, слідчі СУ ГУМВС України в Запорізькій області спільно зі співробітниками Управління протидії злочинності у сфері економіки ГУМВС України в Запорізькій області здійснювали досудове розслідування у кримінальному провадженню внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015080140000706 від 14.02.2015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 Кримінального Кодексу України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Досудовим розслідуванням було встановлено, що посадові особи ТОВ «Візард Груп» протягом 2013-2015 років завищували тарифи на послуги з виробництва теплової енергії, а саме, витрати підприємства на оренду основних засобів та витрати на заробітну плату та соціальне страхування адміністративного апарату підприємства (загалом на 135,11 грн у розрахунку витрат на 1 Гкал), що призвело до безпідставного перерахування бюджетними установами та закладами ТОВ «Візард Груп» 140 244 грн бюджетних коштів у якості оплати за поставлені 1038 Гкал теплової енергії.

Але враховуючи, що з травня 2014 Іван Федоров вже обіймав посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради виконавчого комітету Мелітопольської міської ради Запорізької області з правоохоронцями швидко знайшли спільну мову, кримінальне провадження закрили, а ТОВ «Візард Груп» переоформили на підставних осіб.

Посада заступника голови Мелітопольської міської ради забезпечила Івану Федорову входження у склад виконавчого комітету міськради, це саме той орган місцевого самоврядування, який надає підприємствам дозволи на оренду нерухомого майна, а також встановлює тарифи на послуги з виробництва теплової енергії. Доволі цікава ситуація, коли чиновник мав змогу діяти в інтересах власного бізнесу, забезпечуючи собі стабільне джерело фінансування підприємницької діяльності шляхом розподілу коштів державного бюджету, але ніхто не побачив у цьому, ані корупційної складової, ані конфлікту інтересів. 

Ймовірно, саме з цих причин факт перебування Івана Федорова на посаді директора ТОВ «Візард Груп» ніде не згадується, так на офіційному сайті Запорізької ОДА вказано, що у цей період чиновник тимчасово не працював.

У біографічній довідці Івана Федорова, яку ми знайшли на сайті КМДА, вказано, що у цей період життя він очолював ПП «Цент комп’ютерної томографії».

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі