Партії-фаворити на місцевих виборах-2020

Партії-фаворити на місцевих виборах-2020

Восени поточного року пройдуть місцеві вибори, фактор місцевих партій буде найбільш потужним.

Як зазначають фахівці, парламентські партії матимуть непоганий результат, втім підтримка виборців буде меншою, аніж на парламентських виборах. Зокрема, мова йде про: «Слугу народу», «Європейську солідарність», «Батьківщину», ОПЗЖ.

Про це повідомив директор Центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

За припущеннями політолога, «Європейська солідарність» матиме більшу підтримку серед виборців у Львові, на Галичині, у деяких регіонах Центральної України. Також «Батьківщина» може взяти місцями Центральну й Західну Україну.

Як зазначає фахівець, фаворитами стануть «СН», але свої позиції укріплять у південних регіонах.

Політолог зазначив, що все ж остаточні результати можуть залежати  від епідеміологічної ситуації в країні.

«У разі епідеміологічного загострення партія президента може втратити половину свого річного рейтингу. Якщо ж ситуація з рівнем захворюваності буде помірною, то по країні партія Зеленського може набрати близько 20%. Цього достатньо, щоб представити фракцію в більшості регіонах країни, а в деяких, можливо, вони будуть і переможцями», – прокоментував директор Центру політичних досліджень «Пента».

За словами пана Фесенка, «Слузі народу» доведеться на коаліцію з мерами, оскільки самостійно «слугівці» створити більшість у радах не зможуть.

«На Заході, напевно, будуть домовлятися з «Голосом», на Півдні – з партіями місцевих еліт», – зазначив Володимир Фесенко.

Крім того, у «Слузі народу» допускають варіант позафракційного балотування для мерів. Тому з деякими чинними мерами партія Зеленського співпрацюватиме.

«Це дасть можливість СН створити плацдарм для впливу на місцевих виборах-2020. Однак у будь-якому разі монопольної перемоги й такого результату, який був на парламентських виборах, цього разу президентська партія не отримає», – підсумував директор Центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

Ми повідомляли, що компанія Independent Researching Group провела експертне дослідження, приурочене до місцевих виборів 2020 року.  

Серед партій Запорізької міської ради наступного скликання експерти бачать ОПЗЖ, ЗЕкоманду, Європейську солідарність, а також новостворену політичну силу "Єднання" Володимира Буряка. До речі, пан мер має всі шанси здобути перемогу в місцевих виборах.

*За матеріалами видання "Слово і діло"

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі